Yoast SEO ve All in One SEO En İyi WordPress SEO Eklentisi Hangisi?

Yoast SEO Eklentisi

Yoast SEO, WordPress web siteleri için güçlü SEO eklentilerinden biridir. Bu eklenti, SEO’yu geliştirmenize yardımcı olan birçok özellik sunar. Web sitesinin gönderilerine ve sayfalarına SEO açıklamaları ve başlıkları eklemenizi sağlar. Eklenti, WordPress içeriğinize Açık Grafik bilgileri ve sosyal medya görüntüleri ekler. Okunabilirlik puanları ve hataları olan arama motoru dostu içerikleri kolayca oluşturabilirsiniz. Eklenti basit ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

Site haritalarını da otomatik olarak oluşturur. Sonuç olarak bu, arama motorlarının içeriğinizi taramasını kolaylaştıracaktır. Sitenizde kurulu başka eklentileriniz varsa, diğer SEO eklentilerinin verilerini kolayca içe aktarabilirsiniz. Yoast SEO, premium destek seçeneklerine sahip bir web sitesine sahiptir. Eklenti, Zapier, Semrush ve Ryte gibi birçok entegrasyonla birlikte gelir. Ancak entegrasyonlar yalnızca premium sürümde mevcuttur.

Yeni başlayanlar ve ileri düzey kullanıcılar için SEO kursları sağlar. Yoast SEO ayrıca tüm sayfalarınıza ve yayınlarınıza meta açıklamalar ekler. Temel olarak, belirli anahtar kelimelere, meta açıklamalara ve kurallı URL’lere odaklanmanızı hızlı bir şekilde ayarlamanıza yardımcı olur. Ayrıca, SEO dostu içerik oluşturmamızı sağlayan okunabilirlik analizi de sağlar.

Hepsi Bir Arada SEO Eklentisi

All In One SEO, WordPress web sitesi için en popüler SEO eklentisidir. Eklenti, Yoast SEO’ya bir alternatiftir. Yoast SEO eklentisi ve Rankmath gibi, bu eklenti yeni başlayanlar için en iyi seçimdir. Sitenizde kurulu başka bir SEO eklentisi varsa, önceki SEO eklentilerinin verilerini kolayca içe aktarabilirsiniz. Böylece eklentiyi kolayca kurmanıza yardımcı olacak kolay bir arayüze sahip olacaksınız. All In One SEO eklentisi otomatik olarak meta etiketler oluşturur ve site başlıklarını Google ve diğer arama motorları için optimize eder. Ana sayfa şablonları ve ana sayfa meta açıklamaları için etiketler eklemeniz istenecektir. Ayrıca, arama motoru sıralamalarınızı iyileştiren araçlar sağlar. Bu eklentiyi kullanarak tüm temel ayarları çok kolay bir şekilde yapılandırabilirsiniz.

Eklenti, TruSEO puanı ve içerik özellikleri sağlar. Yayınlarınızı ve sayfalarınızı optimize etmek için SEO ve sayfa içi analiz görüntülerini iyileştirmenize yardımcı olacaktır. Envanter, SEO başlıklarınız ve meta açıklamalarınız için bir meta etiket oluşturucu içerir. Ayrıca, arama motorunuzun görünürlüğünü artırmak için SEO sağlık kontrollerini ve diğer faydalı özellikleri analiz eder. Ayrıca, Açık Grafik meta verilerini eklemek için yerleşik sosyal medya entegrasyonuna sahip olacaksınız. Böylece Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest vb. sosyal medya sitelerinde göstermek istediğiniz bir sosyal paylaşım görseli veya küçük resmi yükleyebilirsiniz.

Hepsi bir arada SEO eklentisi ayrıca e-Ticaret siteleri için yerleşik WooCommerce SEO araçlarıyla birlikte gelir. Buna dinamik optimizasyonlar, ürün görseli SEO’su ve diğer gelişmiş özellikler gibi özellikler dahildir. Eklenti, RSS beslemeleri, yerel SEO, Görsel SEO, Google Haberler site haritaları, video SEO ve daha fazlası üzerinde tam kontrole sahip olmanızı sağlar.

Yoast SEO vs All in One SEO – Kurulum ve Kurulum

KURULUM – All in One SEO EKLENTİSİ

Kurulum işlemi çok kolaydır. Eklentiyi kurmak ve etkinleştirmek için aşağıda belirtilen basit adımları takip edebilirsiniz.

Adım 1: İlk olarak, WordPress yönetici panosuna giriş yapmanız gerekir .

Adım 2: Şimdi, WordPress panosunun sol tarafındaki panelde “Eklentiler” seçeneğini göreceksiniz. “ Eklentiler ”e tıklayın, ardından “ Yeni Ekle ”yi seçin .

Adım 3: Kontrol panelinin sağ üst köşesinde bir arama çubuğu göreceksiniz. “Hepsi Bir Arada SEO Eklentisi” arayın

Adım 4: Şimdi, “ Şimdi Kur ” a tıklamanız gerekiyor .

Adım 5: Kurulumdan sonra sitenizde kullanabilmeniz için All in One SEO Plugin’i aktif etmeniz gerekmektedir. Şimdi, “ Etkinleştir ”e tıklayın .

Artık eklentiyi başarıyla yüklediniz ve etkinleştirdiniz. Geliştirilmiş SEO ile içerik oluşturmaya başlayabilirsiniz.

KURULUM – All in one SEO

Hepsi Bir Arada SEO kurulumu, kullanıcı dostu bir arayüz ile birlikte gelir. Ayarları kolayca yönetebilirsiniz. Eklenti, yüklediyseniz, diğer SEO eklentilerinden verileri içe aktarmanıza olanak tanır. “Ana Sayfa Başlığı” bölümünü göreceksiniz. Bu bölümde, değişkenleri şablonlarınıza eklemek için etiketleri seçebilirsiniz. Etiketleri Ana sayfa meta açıklamasına da ekleyebilirsiniz.

Sosyal paylaşım resmini yüklemenizi sağlar. Aynı kullanıcı adını birden fazla sosyal ağ için de kullanabilirsiniz. Facebook, Instagram, LinkedIn, Wiki ve Youtube gibi sosyal hesaplarınızın URL’lerini girmenizi sağlar. Hepsi bir arada SEO eklentisi, ücretsiz sürümde Site haritaları, arama görünümleri ve analizler gibi SEO özellikleri sağlar. Premium sürüm ayrıca yerel SEO, görüntü SEO, akıllı yönlendirmeler ve 404 algılama sunar. Ayrıca, gelişmiş ayarlar bir başlık analizörü, TruSEO puanı ve içerik ve yazı tipi sütunlarından oluşur.

Yoast SEO Eklentisinde Kurulum ve Kurulum

KURULUM – YOAST SEO

Kurulum işlemi çok kolaydır. Eklentiyi kurmak ve etkinleştirmek için aşağıda belirtilen basit adımları takip edebilirsiniz.

Adım 1: İlk olarak, WordPress yönetici panosuna giriş yapmanız gerekir .

Adım 2: Şimdi, WordPress panosunun sol tarafındaki panelde “Eklentiler” seçeneğini göreceksiniz. “ Eklentiler ”e tıklayın, ardından “ Yeni Ekle ”yi seçin .

Adım 3: Kontrol panelinin sağ üst köşesinde bir arama çubuğu göreceksiniz. “Yoast SEO Eklentisi” ni arayın

Adım 4: Şimdi, “ Şimdi Kur ” a tıklamanız gerekiyor .

Adım 5: Kurulumdan sonra sitenizde kullanabilmeniz için Yoast SEO Eklentisini aktif etmeniz gerekmektedir. Şimdi, “ Etkinleştir ”e tıklayın .

Hepsi bir arada SEO eklentisi, ücretsiz sürümde Yoast SEO’dan daha fazla özellikle birlikte gelir. Her iki eklentinin de basit ve kullanıcı dostu arayüzleri vardır. Yoast SEO eklentisi, bir başlık analizörü ve SEO puanı sağlamaz. Aynı zamanda, hepsi bir arada SEO, TruSEO puanı ve içeriğinin yanı sıra bir başlık analizörü sunar.

Yoast SEO vs All in one SEO – İşlevsellik ve Özellikler

all in one SEO EKLENTİSİ ÖZELLİKLERİ

 • Eklenti, Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest vb. sosyal medya sitelerinde göstermek istediğiniz sosyal paylaşım görselini veya küçük resmini yüklemenize olanak tanır. Ayrıca tüm sosyal medya ağları için aynı kullanıcı adını kullanabilirsiniz.
 • All In One SEO eklentisi, XML ve RSS site haritalarını destekler. Arama motoru görünürlüğünü iyileştirmek için SEO sağlık kontrolü ve diğer özellikler gibi Gelişmiş kontrollere sahip bir XML site haritası sağlar.
 • Ayrıca eklenti, önceki SEO eklentilerinin verilerini tek bir tıklamayla kolayca içe aktarmanıza olanak tanır.
 • Ayrıca görüntü SEO’sunu, video SEO’sunu ve daha fazlasını destekler. Ayrıca, e-Ticaret siteleri için yerleşik WooCommerce SEO araçlarıyla birlikte gelir.
 • AIO SEO ayrıca zengin snippet şema işaretlemesine sahiptir. Web siteleriniz ve yayınlarınız hakkında arama motorlarına daha iyi bilgi sağlamanıza yardımcı olacaktır.
 • Eklenti ayrıca Gelişmiş standart URL’ler sağlar.
 • Yoast SEO eklentisi ve Rank matematiği gibi, eklenti de yinelenen içerik algılama özelliğine sahiptir. Sayfalarınızda ve yayınlarınızda benzer içerikler varsa sizi uyarır.
 • Bu eklentiyi kullanarak, belirli kullanıcılar için bazı SEO özelliklerine erişebilirsiniz.

 

YOAST SEO EKLENTİSİ ÖZELLİKLERİ

 • Yoast SEO eklentisi, gönderiyi ve sayfaları analiz etmenizi sağlar. Önerileriniz ve hatalarınız olacak; böylece, belirtilen spesifik değişiklikleri yaparak içeriğin SEO’sunu kolayca geliştirebilirsiniz.
 • Eklenti ayrıca WordPress web siteniz için gelişmiş XML site haritaları sağlar.
 • Ayrıca meta açıklamaları ve diğer seçenekleri kolayca değiştirebilmeniz için google snippet’ini görüntüler. Ücretsiz sürümde yalnızca bir anahtar kelime eklemenize izin verir.
 • Eklenti ayrıca Schema Markup ve Breadcrumbs Control’ü de destekler.
 • Ayrıca Yoast SEO eklentisi, içeriğiniz için okunabilirlik kontrolleri sağlar. Paragrafları bölme ve numaralandırılmış listeler veya başlıklar gibi öğeler ekleme konusunda size önerilerde bulunur.
 • Ayrıca aktif ve pasif cümle önerilerini gösterir. Makalede iç ve dış bağlantı olup olmadığını gösterir.
 • Yoast SEO eklentisi, sayfalarınızda ve yayınlarınızda yinelenen içerik olup olmadığını otomatik olarak algılar.
 • Geliştiriciler ayrıca iki haftada bir düzenli güncellemeler sağlar. Böylece iki haftada bir güncellenen değişiklikleri görebilirsiniz.
 • Yoast SEO eklentisi hem ücretsiz hem de premium sürümlerle birlikte gelir. Ücretsiz sürüm sınırlı özelliklerle birlikte gelir. Ancak premium sürüm, yönlendirme yöneticisi, ücretsiz destek, içerik bilgileri ve reklamsız bir arayüz gibi gelişmiş özellikler sunar.

Kazanan – All in one SEO eklentisi

Her iki eklenti de ücretsiz sürümde sınırlı özelliklere sahiptir. Bu nedenle, gelişmiş özelliklerden yararlanmak için premium sürümlerini satın alabilirsiniz. Yoast SEO, All in one SEO ile karşılaştırıldığında oldukça pahalıdır. Yoast SEO eklentisi 10 siteye kadar lisans sunarken, All in One SEO 100 siteye kadar lisans sunar. Hepsi bir arada SEO eklentisinin premium özellikleri, plan yükseltmesine göre değişir. Ancak Yoast SEO eklentisi, hayır ile aynı premium özellikleri sunar. site lisansları.

Çözüm

Her iki eklenti de özellik ve işlevsellik açısından iyidir. Kurulum ve kurulum süreci de çok kolaydır. Ancak Hepsi Bir Arada SEO eklentisi daha iyi bir kullanıcı deneyimi ile birlikte gelir ve Yoast SEO’ya kıyasla birçok özellik üzerinde kontrol sağlar. Yoast SEO, ücretsiz sürümde sınırlı özelliklere sahiptir. Gelişmiş özelliklerin kilidini açmak istiyorsanız, premium sürüme yükseltmeniz gerekir. Ayrıca, Yoast SEO’nun premium sürümü, Hepsi Bir Arada SEO’ya kıyasla oldukça pahalıdır. Hepsi bir arada SEO eklentisi, ücretsiz sürümlerinde TruSEO puanı ve başlık analizörü sunar. Yoast SEO, herhangi bir SEO puanı ile birlikte gelmez.

Yoast SEO ve All in One SEO En İyi WordPress SEO Eklentisi Hangisi?