2021’de En İyi 10 İçerik Yönetim Sistemi!

2021’de, web siteleri oluşturmak için Web Geliştiricileri kiralamamıza gerek yok. Hiçbir teknik gerektirmeden güzel web siteleri oluşturmamızı sağlayan CMS Platformlarını kullanabiliriz. İnternette 15+ İçerik Yönetim Sistemi bulunmaktadır. Çoğu ücretsiz ve kullanımı kolaydır. Bu yazıda, farklı CMS Platformları arasındaki kritik karşılaştırmayı öğreneceğiz. Ancak, web sitemizi oluşturmak için en iyi CMS platformunu nasıl seçebiliriz? Sitemiz için en iyi CMS’yi belirlemek için, bizim için mevcut olan tüm popüler CMS seçeneklerinin tüm avantajlarını ve dezavantajlarını anlamamız gerekir.

CMS (İçerik Yönetim Sistemi) Platformu Nedir?

Bir CMS platformu (İçerik Yönetim Sistemi), web içeriğini ve web sayfalarını kolayca oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır. Genellikle, web geliştiricileri web sayfaları ve web sitesinin işlevselliğini oluşturmak için kod yazarlar. Ancak İçerik yönetim sistemi kullanımı ile HTML, CSS, JS ve PHP’de kod yazma konusunda herhangi bir teknik bilgiye gerek duymadan kolayca bir web sitesi veya blog oluşturabilirsiniz.

Birçoğu sundukları basitlik nedeniyle buradalar. Birçok CMS platformu, web sayfalarını sürükle ve bırak özelliği ile oluşturmanızı ve yönetmenizi sağlar. Ancak bir sonraki projeniz için en iyi CMS’yi seçmeden önce, iyi ve güvenilir bir CMS’nin kriterlerini anlayalım. Öyleyse ideal bir CMS platformunun temel standartlarını bilelim.

KULLANIM KOLAYLIĞI

Her zaman kullanımı ve anlaşılması kolay bir CMS platformu istiyoruz. Web içeriğini Oluşturma ve Düzenleme gibi görevimizi yönetilebilir kılan bir CMS platformuna ihtiyacımız var. Sayfanın herhangi bir yerine öğeler ekleyebilmemiz için öğe sürükle ve bırak arayüzüne sahip olmalıdır. Birkaç gün içinde çekici bir web sitesi oluşturmak hızlı ve etkili olmalıdır.

TASARIM SEÇENEKLERİ

Varsayılan Şablonlar ve Tasarımlar, bir içerik yönetim sistemi seçme söz konusu olduğunda da etkili bir kriterdir. CMS platformu, farklı kullanımlar için bazı tasarım seçeneklerine sahip olmalıdır. Ayrıca şablonu veya tasarımı özelleştirebilirsek daha iyi olur. Böylece tasarımımızı oluşturabilir ve kişisel dokunuşlarla çekici web sayfaları oluşturabiliriz.

Farklı içerik yönetim sistemleri, sitenin tasarımını değiştirmek için farklı yöntemler sunar. Genellikle, mevcut seçenekleri bulmak için internette “CMS temaları” veya “CMS şablonları” bulabilirsiniz.

VERİ YÖNETİMİ

Önemli olan bir diğer Kriter ise web sitemizin verilerini nasıl kullanabiliriz? Bir idol CMS platformu, web sitemizin verilerini dışa aktarmamıza ve ayrıca içe aktarmamıza yardımcı olabilecek destekleyici araçlara sahip olmalıdır. Dolayısıyla, bu verileri diğer amaçlarımız için kullanabiliriz. Ayrıca veri taşınabilirliği, Hosting transferi durumunda işinizi kolaylaştıracaktır.

Başka bir şey, belirli bir gönderi veya sayfadaki temel değişkenleri anlaması gerektiğidir. Böylece içeriği bir şablonda görüntüleyebiliriz ve her gönderi için yeni bir sayfa oluşturmamız gerekmez.

UZANTILAR/EKLENTİLER

Her CMS platformu mükemmel değildir. Kullanım kolaylığı ve gereksinimlerimizi yerine getirmek için ekstra olanaklara ihtiyaç duyduğumuzda CMS platformlarını seçmek kolay değildir. Genişletilebilir CMS platformu bunun için bir çözümdür. Bu destekle, ücretsiz ve ücretli olabilecek başka üçüncü taraf yazılımları da ekleyebiliriz. Bununla, ek özellikler ekleyebilir ve web sitemizi genişletebiliriz.

DESTEK

Bildiğimiz gibi, bir CMS platformu kolay bir arayüze sahip olmalıdır. Ayrıca, bir web sitesi oluşturmak için kullanacağı olası basit bir yönteme sahip olmalıdır. Ve sistemde bir şeyler ters gittiğinde, sorundan kurtulmak için yeterli desteği almalısınız. Bazı popüler Açık kaynaklı CMS’lerde topluluk desteği alacaksınız. Ve WordPress topluluğu gibi bazı topluluklar çok büyük! Herhangi bir sorunun çözümünü internet üzerinden hızlıca bulabilirsiniz.

Ancak, ücretli CMS’de bir abonelik ödüyorsunuz, yani destek için de ödeme yapıyorsunuz.

MALİYET

En iyi CMS platformlarını ararken maliyet en etkili kriterlerden biridir. Bazı CMS platformları ücretsiz ve açık kaynaklıdır, ancak bazıları aylık ücretlerle gelir. Ayrıca, site büyüdüğünde gelecekteki maliyeti de saymamız gerekiyor.

Ayrıca, uzantıların maliyetini ve diğer Barındırma ücretlerini hesaplayın. Dolayısıyla, CMS platformlarının toplam maliyetini bilmelisiniz. Her bir CMS platformunun fiyatını karşılaştıracağız.

1. WordPress.org

WordPress.org – Üstün İçerik Yönetim Sistemi

WordPress.org bu liste için ilk tercihimizdir. En popüler CMS platformudur ve halihazırda internetteki web sitelerinin %40’ından fazlasına güç sağlamaktadır. Anlaması da kolay ve güvenilir. Kritik nokta, WordPress.com’u WordPress.org ile karıştırmayın. WordPress.com bir blog barındırma platformudur. WordPress.com, WordPress içerik yönetim sisteminin kendisi tarafından desteklenmektedir, ancak aylık abonelikler sağlar ve sınırlı özelleştirmelere izin verir.

Ancak, WordPress.org’a giderseniz, WordPress’in en son sürümünü ücretsiz olarak indirmek için bir indirme düğmesi göreceksiniz. WordPress.org, PHP’de oluşturulmuş bir Açık Kaynak platformudur.

Başlangıçta Bloglama amacıyla oluşturuldu. Ancak şimdi, WordPress’te pratik olarak her türlü web sitesini oluşturabilirsiniz. Ayrıca, ücretsiz temalar ve eklentiler kitaplığı sağlar. Artılarını ve eksilerini tek tek görelim.

ARTILARI

WordPress o kadar esnektir ki her türden web sitesi kurabiliriz. WordPress ile Bloglar, portföyler, E-ticaret web siteleri, İş web siteleri vb. Web siteleri oluşturabildiğimiz için tam bir özgürlüğe sahibiz.

Bir web sitesi oluşturmak için herhangi bir teknik veya kodlama becerisi gerektirmez. WordPress bir blok düzenleyici sağlar, Bu kullanımı çok kolaydır ve kolaylıkla çekici web sayfaları oluşturabiliriz.

WordPress.org, açık kaynaklı bir CMS platformudur; bu, ücretsiz olarak bir web sitesi oluşturabileceğiniz ve bununla para kazanabileceğiniz anlamına gelir. Gereksinimlerinize göre değiştirebilirsiniz.

WordPress ayrıca binlerce farklı tema ve eklenti eklentisi sağlar. WordPress Deposunda ücretli ve ücretsiz eklentiler ve temalar bulabilirsiniz. Bu kütüphaneler, web sitenizin kullanılabilirliğini genişletmenize yardımcı olacaktır. Formlar, güvenlik iyileştirmeleri ve medya galerileri gibi birçok özellik ekleyebilirsiniz.

WordPress ayrıca SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) için tasarlanmıştır. Bu, SEO dostu URL’lere sahip olabileceğiniz ve tamamen SEO dostu bir web sitesi oluşturmak için WordPress deposundaki tüm eklentileri bulabileceğiniz anlamına gelir. SEO dostu bir site oluşturmanıza yardımcı olabilecek birçok eklenti ekleyebilirsiniz.

 WordPress.org ile destek için geniş bir topluluk mevcuttur. WordPress web sitesi ile ilgili çözümler ve sorunlar için gruplara ve Topluluğa katılabiliriz.

WordPress web sitesi, üçüncü taraf eklenti desteğiyle gerçekten genişletilebilir. Bu nedenle WordPress, yeni başlayanlar ve geliştiriciler için ideal bir CMS platformudur.

Bir WordPress sitesinin taşınması kolaydır. Çok popüler, pek çok web barındırma şirketi WordPress sitenizi Ücretsiz olarak taşımanıza yardımcı olacak!

EKSİLERİ

Site oluşturulduktan sonra, WordPress sitesini internette canlı hale getirmek için bir Alan adına ve Barındırma alanına ihtiyacımız var. Ve kullanıcı sadece web sitesinin güvenliğinden ve yedeklerinden sorumludur. Bu sorunu harici eklentiler veya iyi bir WordPress web barındırma şirketi kullanarak çözebiliriz .

WordPress, web sayfaları tasarlamak için blok düzenleme sunar, ancak bazen biraz göz korkutucu geliyor. Bu nedenle birçok WordPress kullanıcısı, öğe sürükle ve bırak özelliği sunan farklı sayfa oluşturucuları kullanır.

FİYATLANDIRMA

WordPress açık kaynaklı bir CMS platformudur, bu nedenle hiçbir maliyeti yoktur. Ancak, bir web sitesini çevrimiçi olarak barındırmak için bir Alan adına ve barındırma hesabına ihtiyacımız var. Etki alanı ve barındırma toplam maliyeti site başına yaklaşık 8 ABD dolarıdır, Verimhost web barındırma ile giderseniz daha ucuz ve daha iyi (yukarıda verilen bağlantı).

Ancak, fiyatlandırma aynı zamanda web barındırma şirketine de bağlıdır. Özel bir WordPress web barındırma satıcısına giderseniz, neredeyse aynı şeyi yapan standart bir web barındırma hesabından çok daha fazlasını ödemeniz gerekir.

2. Drupal

Drupal – İçerik yönetim sistemi

WordPress.org gibi, Drupal da başka bir açık kaynaklı CMS platformudur. Ekonomist ve büyük üniversitelerin web siteleri de dahil olmak üzere birçok Web Sitesi, web siteleri için halihazırda Drupal CMS’yi kullanıyor. Drupal, geliştiriciler için iyi bir CMS’dir çünkü Drupal, özelleştirme desteği ve ayrıca büyük miktarda veriyi işlemesiyle ünlüdür.

Ücretsiz kurulum sunuyoruz ve ayrıca mevcut Drupal web sitesini aktarmanıza yardımcı oluyoruz. Drupal CMS platformunun artılarını ve eksilerini tek tek görelim.

ARTILARI

Drupal platformu açık kaynaklıdır ve kullanımı ücretsizdir. Yani Drupal’ı indirmek için herhangi bir para ödememize gerek yok. Drupal’ı ihtiyacınıza göre kullanabilir ve özelleştirebiliriz.

Bir geliştirici olarak, kişiselleştirilmiş kodları Toplulukta paylaşabilirsiniz. Hatta siteye daha fazla işlevsellik eklemek için Drupal’daki kodu kopyalayabilir ve kullanabilirsiniz. Drupal, geliştiriciler ve iyi dilekler de dahil olmak üzere büyük topluluk üyelerine sahiptir. Ayrıca Topluluk, site üyeleriyle etkileşim kurmanıza ve şüpheleri çözmenize olanak tanır.

Diğer CMS platformları gibi, düzenli güncellemeler sunar, hataları giderir ve Drupal’ı geliştirmeye devam eder. Ayrıca, Drupal’ın Kullanıcı yönetimi çok kolaydır. İzinleri kolayca değiştirebiliriz.

Drupal, diğer tüm CMS platformlarından daha güvenli CMS platformudur. Drupal, yanlış iş parçacığı ve güvenlik nedenleriyle üçüncü taraf eklentilere ve eklentilere izin vermedi. Ayrıca, drupal’ın güvenlik ekibinin gözü her zaman sunuculardadır.

Drupal artık modern; bize trend gibi en son güncellemeleri düzenli olarak veriyorlar. Ayrıca tamamen duyarlı ve mobil uyumlu temalar sağlarlar. Web sitenizi tamamen mobil uyumlu bir siteye dönüştürebilir.

EKSİLERİ

Drupal’ın kullanıcı arayüzü çok kullanıcı dostu olmadığından, Drupal CMS platformunu indirmek ve kullanmak geliştiricilerin yardımı olmadan zor olabilir. Bildiğimiz gibi, Drupal ayrıca geniş bir tema ve eklenti kütüphanesine sahiptir. Ancak bazen uygun eklentileri bulmak zordur ve bu modüllerin bazılarına erişilemez bile.

Drupal’ın modülü veya eklentisinin kitaplığı, WordPress’e kıyasla sınırlı modüllere sahiptir.

Drupal’ın Web geliştirmesi o kadar kolay değil. Drupal’dan önce PHP, CSS ve HTML bilmeniz gerekir. Ayrıca, Drupal çerçevesi, diğer CMS platformlarına kıyasla çok büyük bir öğrenme eğrisine sahiptir.

FİYATLANDIRMA

Drupal, açık kaynaklı bir CMS platformudur, ancak ihtiyacınıza bağlı olarak ekstra modüller için ödeme yapmanız gerekir.

Ayrıca Web barındırma ve alan adı için ödeme yapmanız gerekir. Biz sağlamak Drupal Hosting $ 2.5 / ay için (sınırlı bir süre için!). Ve alan adı size yılda yaklaşık 10 dolara mal olacak.

3. Magento

Magento – En iyi E-ticaret yazılımı

Magento, kullanıcıların ve geliştiricilerin bir E-Ticaret web sitesi oluşturmasına yardımcı olan PHP’de yerleşiktir. Aynı zamanda en ünlü şirketlerden biri olan Adobe’nin bir Açık Kaynak programıdır. 31 Mart 2008’de Varien tarafından Zend Framework üzerinde yayınlandı. Birçok büyük web sitesi şu anda Nike ve Samsung gibi web sitelerini oluşturmak için açık kaynaklı bir E-Ticaret platformu olarak Magento’yu kullanıyor.

Magento zaten internette bulunan web sitelerinin %20’sine güç veriyor. Bir iş veya kişisel ancak Uzun vadeli profesyonel e-ticaret siteleri düşünüyorsanız, Magento sizin için en iyi CMS platformudur. Profesyonel ve ücretsiz bir CMS platformudur. Sürükle ve bırak öğe yönetimi ile toplam özelleştirmeyi de destekler. Öyleyse Magento CMS platformunun artılarını ve eksilerini tek tek görelim.

ARTILARI

Magento açık kaynaklı bir yazılımdır; bu, kodları değiştirebileceğimiz ve şablonları gereksinimlerimize göre özelleştirebileceğimiz anlamına gelir. Magento ayrıca esnektir ve ayrıca ekstra özellikler ekleyebilmemiz için üçüncü taraf entegrasyonu sağlar.

Varsayılan olarak çoklu mağaza yönetimi, Çoklu konum desteği, Çoklu Dil desteği, Çoklu Para Birimi desteği gibi birçok özellik sunar. Sundukları bileşenler, çevrimiçi bir E-mağaza için temel özelliklerdir.

Magento en popüler E-ticaret platformudur, bu nedenle önemli bir topluluk desteğine de sahiptir. Soruna hızlı bir çözüm bulmanızda yardımcı olacaktır. Bu çok sayıda topluluk, Magento için birçok uzantı geliştirmek için de ilham verdi.

Magento ile birçok ürünü ve müşteriyi kolayca yönetebiliriz. Ayrıca web sitemizi yavaşlatmadan işimizi büyütmemize yardımcı olur.

Magento, mobil uyumlu bir yapılandırmaya sahiptir ve günümüzde işimizi büyütmek için de gereklidir. Magento, zorlanmadan mobil siteler oluşturmamıza olanak tanır ve web sitesi kullanıcıları için en iyi mobil görüntüleme deneyimini sağlar.

Magento’nun bir diğer önemli özelliği de, sitemiz gelecekte büyüdüğünde, Magento sorunsuz bir şekilde ölçeklenebilir. Magento, bir saat içinde beş bin ürünü ve bin işlemi destekler.

EKSİLERİ

Magento’nun birçok versiyonu mevcuttur ve topluluk versiyonu ücretsiz ve açık kaynaklıdır. Sınırlı özelliklerle birlikte gelir. Ama aynı zamanda yıllık yaklaşık on beş bin dolara mal olan bir Enterprise sürümü de var.

Bildiğimiz gibi, Magento’nun geniş topluluk kullanıcıları ve geliştiricileri var. Ancak Magento ayrıca yirmi binden fazla dosya ve iki yüz veritabanı tablosunu işleyen kapsamlı bir sisteme sahiptir. Bir Magento geliştiricisi tutmamız gerekiyorsa, kapsamlı sistem nedeniyle bu kolay değil. Bu nedenle geliştiricinin Magento ile birkaç yıllık deneyime sahip olması gerekir.

Magento’yu anlamak zordur ve yeni başlayan biriyseniz, Magento bunaltıcı olacaktır. Ayrıca yavaş bir yükleme süresine sahiptir ve özelleştirme, yeni başlayanlar için oldukça zordur.

Bir Magento sitesini barındırmak için özel bir sunucuya veya bir vps sunucusuna ihtiyacımız var . Magento’nun hantallığından kaynaklanıyor.

FİYATLANDIRMA

Magento ucuz değildir ve diğer CMS platformlarına göre en yüksek maliyet oranına sahiptir. Tam özelliklere sahip kurumsal sürümü size yılda yaklaşık 22.000 $ ‘a mal olacak. Önceden tanımlanmış özelliklere sahip uzun ömürlü bir iş istiyorsanız, Magento dikkate alınması gereken bir seçenek olacaktır.

4. Shopify

Shopify – Çevrimiçi Bir İş Başlatın

Shopify, E-Ticaret web siteleri için en çok kullanılan başka bir CMS platformudur. Dijital ve fiziksel ürünlerimizi online olarak satabiliyoruz. Shopify ayrıca bir milyondan fazla aktif kullanıcıya sahiptir, bu nedenle Shopify en popüler CMS platformlarından biridir. Spotify hepsi bir arada bir çözümdür. Shopify ile barındırma satın almamız veya sunucuya herhangi bir şey yapılandırmamız veya yüklememiz gerekmez. Sunucu olarak Yazılım olarak gelir ve aylık/yıllık abonelik satın almanız gerekir.

Shopify, günümüzde en ucuz E-ticaret çözümlerinden biridir. Shopify’ın sürükle ve bırak arayüzü ile çekici web siteleri oluşturabiliriz. Ancak özelleştirmeler için bazı sınırlamaları vardır. Gereksinimlerinize göre farklı planları vardır. 29 $ ile alabileceğiniz en ucuz olanı. Öyleyse, artılarını ve eksilerini tek tek görelim.

ARTILARI:

Shopify’ın kullanımı basittir. Bir geliştirici kiralamanız gerekmez ve Shopify ile birkaç tıklamayla bir çevrimiçi mağaza da oluşturabilirsiniz. Shopify size zaman kazandırır ve bir şablon seçip ürünlerinizi yüklemeniz gerekir.

Spotify da destek konusunda iyidir; Shopify, Shopify ile ilgili sorunları 7/24 çözen bir ekibe sahiptir. E-posta veya canlı sohbet yoluyla da destek alabilirsiniz.

Shopify ayrıca tema kitaplığında birçok tema seçeneğine sahiptir. Ücretsiz veya ücretli bir tema seçebilirsiniz. Yiyecek, Mücevherat, moda vb. gibi farklı sektörler için kategorize edilmiş birçok şablon bulacaksınız.

Shopify ayrıca yaklaşık 1200 eklenti ve uygulama içeren bir App Store sağlar. Uygulamaların çoğu, E-mağazanıza göre kendilerini yapılandıracaktır. Shopify, uygulama mağazasını, Shopify’ın zaman alan işleri kolayca yapması ve işe odaklanması için sunar. Hesaplarınızı ve gönderilerinizi yönetecek heyecan verici uygulamalar bulacaksınız.

Shopify ayrıca pazarlama araçları sağlar. Sonuç olarak, sitenizi daha fazla kişi görecek ve daha fazla büyüyecektir. Shopify, indirim kodları oluşturmanıza olanak tanır ve ayrıca ürününüzü sosyal medyaya bağlayabilirsiniz.

Shopify’ın Özelleştirilebilir web sitesi oluşturucusu ile varsayılan web sitenizi değiştirebilir ve ona kişisel bir dokunuş katabilirsiniz. Temaların çoğu değişiklik yapılmasına izin verir.

EKSİLERİ:

Uygulama mağazasından üçüncü taraf uygulamaları kullanmak istiyorsanız Shopify’ın maliyeti nispeten yüksektir. Avans planı 299 ABD Doları ile gelir ve Shopify’ın gelişmiş özelliklerini sunar. Ancak küçük ve orta ölçekli işletmeler için çok yüksek.

Shopify’ın özelleştirmede sınırlamaları vardır. Tam bir web sitesini özelleştiremezsiniz, ancak bazı web sitesi bölümlerini değiştirmenizi sağlar.

FİYATLANDIRMA:

Shopify, işletmenin farklı boyutlarına göre size üç plan sunar. Temel plan yaklaşık 29 dolar ve temel özelliklerle birlikte geliyor. O zaman ikinci plan size ayda 79 dolara mal olacak. Ardından Gelişmiş Shopify planı, ayda 299 ABD Doları karşılığında satın alabilirsiniz ve eksiksiz bir özellik paketi ile birlikte gelir.

5. Büyük Ticaret

BigCommerce – Yeni Bir Çağ için E-Ticaret

Büyük ticaret, kullanıcıların ürünlerini çevrimiçi olarak satabilecekleri bir e-ticaret CMS platformudur. Big-Commerce, bir Hizmet Olarak Yazılım programıdır; bu, BigCommerce’te mağazanızı oluşturmak için bir web barındırma hesabına ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir. Ayrıca BigCommerce’i herhangi bir yere kurmanız veya başka şeyler yapılandırmanız gerekmez. Kaydolduğunuzda, mağazanız ürünleri satmaya hazır olacak!

Büyük ticaret, hizmet olarak Yazılım olarak çalışır, bu da yazılımı satın almamıza gerek olmadığı anlamına gelir. Yazılımlarını kullanmak için büyük ticarete aylık ücretler ödemeniz yeterlidir. Büyük ticaret, çok çeşitli özelleştirilebilir temalar sunar. Fiziksel ve dijital ürünleri online olarak satabiliriz. Ayrıca, işinizi büyütmenize yardımcı olacak bazı pazarlama araçları sağlar. Hem artıları hem eksileri var, tek tek görelim.

ARTILARI

BigCommerce, büyük ticaret CMS platformunu gerçekten satın almadan önce deneyebilmeniz için kullanıcılara bir deneme planı sunar. Taahhüt etmeden önce BigCommerce kullanabiliriz.

BigCommerce, başlamanız için Storename.mybigcommerce.com gibi görünen ücretsiz bir alan adı sunar. Ücretsiz alan adını kullanmak istemiyorsanız, özel alan adı için de ödeme yapabilirsiniz.

Büyük ticaret ayrıca ödeme sistemi özgürlüğü sağlar. Müşteriler ürün için Paypal, Apple pay, Amazon pay veya banka ve kredi kartı ile ödeme yapabilir.

Büyük ticaret de destek konusunda iyidir ve doğrudan gösterge tablonuzdan 7/24 destek sağlar. Onlara e-posta gönderebiliriz veya canlı sohbette veya aramada her zaman kullanılabilirler.

Ayrıca BigCommerce’i WordPress ile kullanabilirsiniz, sadece bir eklenti yüklemeniz gerekir. Her iki CMS özelliğini de almanıza yardımcı olacaktır.

EKSİLERİ

Woo-ticaret ile karşılaştırırsak, büyük ticaret kullanıcıları E-mağazaları üzerinde sınırlı kontrole sahiptir. Büyük ticaretin sınırlı temaları ve entegrasyon seçenekleri vardır, bu nedenle üçüncü taraf entegrasyonlarını kullanmak için sınırlı fırsatlara sahibiz ve bu da İşletmenin büyümesini etkiler.

Büyük ticaret geliştiricilerinin yıllık satışlarda bir sınırı vardır. Yıllık satış sınırınıza ulaşıldığında, Big-Commerce CMS, planınızı otomatik olarak bir sonraki katmana günceller. Çok fazla masrafınız olduğunda zor olacaktır.

FİYATLANDIRMA

Büyük ticaretin farklı özelliklere sahip farklı planları vardır. İlk plan, 29,95 dolara mal olan Standart plandır. Bu plan size küçük ve basit mağazalar için temel E-Ticaret özelliklerini sunacaktır. Ardından, size maliyeti 71,95 ABD Doları olan Büyük Ticaret artı planı, bu plan, terk edilmiş sepet seçeneklerini kullanmanıza izin verecektir. Üçüncü plan, size 269,96 dolara mal olan bir Pro planıdır. Bu plan, özel SSL ve gelişmiş ürün filtrelemesi elde etmenize yardımcı olacaktır.

6. Wix

Wix – Ücretsiz web sitesi oluşturucu

WIX, popüler bir CMS platformudur, ancak birçok sınırlaması vardır. Wix, web sayfaları oluşturmak için sürükle ve bırak site oluşturucu sunar. Wix’te yüzlerce ücretsiz şablon bulacaksınız. Ayrıca Web Hosting ve alan adı sağlar. WIX tarafından sunulan ücretsiz veya ücretli bir alan adı seçebilirsiniz. Wix ayrıca web sitesine ekstra işlevsellik eklemenize yardımcı olan bir uygulama pazarı da sağlar. Wix, restoranlar, çevrimiçi mağazalar vb. gibi küçük işletmeler için çekici yerleşim tasarımları sunar. Bu düzenler zaten mobil olarak optimize edilmiştir.

Wix kişiselleştirme sunar, ancak temel yapısı değiştirilemez. Ayrıca farklı gereksinimler için farklı kategori planları vardır. Yeni başlayanlar, işlevselliği kolayca anlayabilir. Ve ayrıca ücretsiz bir plan sunuyor. Şimdi artılarını ve eksilerini tek tek görelim.

ARTILARI

Wix’in sürükle ve bırak tasarım araçları, dakikalar içinde çekici ve modern bir web sitesi oluşturmanızı sağlar. Küçük işletmeler ve kişisel web siteleri için daha az maliyetlidir. Premium şablonlar diğer planlarda mevcuttur, ancak ücretsiz şablonlarla da harika bir deneyim yaşayacaksınız.

Wix’teki kullanıcı deneyimi harika!

İlk web sitenizi oluştururken de yönergeler alacaksınız. Wix arayüzü sezgisel ve işlevseldir.

Deneme süresinden sonra Wix’ten emin olmasanız bile yeni başlayanlar için gerçek avantaj. Deneme sürenizi ayda 5$’a uzatabilirsiniz. Bu iyi bir kuraldır çünkü diğer CMS platformları bir ve iki yıllık sözleşme ile sizden daha yüksek ücret alacaktır.

Wix ayrıca size bir Uygulama pazarı sunar ve web sitesine daha fazla işlevsellik eklemenize yardımcı olur. Tam olarak WordPress.org’un eklenti hizmeti gibi.

Wix ayrıca üst düzey güvenlik sağlar ve web siteniz Wix’in elinde güvende olur. Ve hız harika kalacak, geniş güvenlik bir nimettir.

EKSİLERİ

Başlangıç ​​planlarıyla Wix reklamlarını kaldıramıyoruz. Kısacası, 5$’lık uzatılmış deneme planıyla, Wix reklamını sitemizden kaldıramıyoruz. Reklamları kaldırmak için daha maliyetli olan başka bir aylık plana gitmeliyiz.

Wix, herhangi bir planda sınırsız bant genişliğine veya depolama alanına sahip olmanıza izin vermez. Eksiksiz bir programa sahip olmak için İş ve ticari planlara gitmelisiniz.

Bildiğimiz gibi, Wix kişiselleştirme sunar, ancak sınırlı olarak. Sonuç olarak, Wix sürükle ve bırak arayüzünü geliştirir, ancak öğeyi yalnızca seçili yerleşim kutularına bırakabiliriz. Dolayısıyla, bu tür bir kişiselleştirme yaratıcılığınızı sınırlayacaktır.

Wix’in uygulama mağazası gerçek bir uygulama mağazası değil, yalnızca web sitenize ekleyebileceğiniz bir hizmettir. Ancak sitenize üçüncü taraf hizmetleri eklemek için ideal bir çözümdür.

FİYATLANDIRMA

Temel planı 5$’dan başlayacak ve VIP planı size aylık 39$’a mal olacak. Ayrıca, web sitesinin özel bir alan adı gibi temel ihtiyaçlarını karşılamanıza ve Wix reklamlarını kaldırmanıza yardımcı olacak 14$’lık bir birleşik planınız olabilir.

Aylık yaklaşık 18$’a mal olacak sınırsız planlara da gidebilirsiniz. Son plan, size yaklaşık 23$’a mal olacak olan Pro planıdır; bu planla, tüm Wix CMS platform özelliklerine sahip olacaksınız.

7. Joomla

Joomla İçerik Yönetim sistemi

Joomla, bu listedeki başka bir Açık Kaynak içerik yönetim sistemidir. Web sitesi için birçok ücretsiz şablon ve uzantı sunar. Tıpkı WordPress.org gibi, kullanımı ücretsizdir ancak bir etki alanı ve barındırma hesabına ihtiyacınız vardır. Joomla da tıpkı WordPress gibi 2005 yılında piyasaya sürüldü. Ve eksiksiz bir özellik paketi ile birlikte gelir ve tek tıklamayla kurulum sunar. Joomla, birçok Geliştirici ve deneyimli web yaratıcısı için ideal bir CMS’dir. Ama aynı zamanda yeni başlayanlar için de uygundur.

Joomla, bir web sitesi oluşturmak için kullanılabilen en bilinen CMS platformlarından biridir. Joomla ile ilgili sorunları çözmenize veya yardım toplamanıza yardımcı olacak geniş bir topluluğa sahiptir. Joomla’nın temel amacı, belirli ihtiyaçları karşılayan bir web sitesi geliştirebilecek ortalama bir kişiye bazı gelişmiş araçlar sağlamaktır. Hem Artıları hem de eksileri var, o yüzden her birini tek tek görelim.

ARTILARI

Joomla, CMS pazarında içerik yönetimi yeteneklerine sahip bir efsanedir. Joomla’nın yönetim paneli ile birçok türde içerik oluşturabilirsiniz.

Joomla, tıpkı WordPress gibi açık kaynaklı bir CMS platformudur. Ücretler ve masraflar hakkında endişelenmeden kodları serbestçe değiştirmenize izin verir.

Joomla, uzantıların yardımıyla bir E-Ticaret mağazası oluşturmanıza da olanak tanır. Ürünlerinizi ve E-mağazanızı yönetmek için güçlü araçlar sunar. Dolayısıyla, bir e-mağaza düşünüyorsanız, Joomla tercih edilen CMS platformudur.

Joomla ayrıca içerik ve yapı esnekliğini de destekler ve Word belgelerini düzenlerken olduğu gibi kolayca yeni içerik değiştirebilir ve oluşturabilirsiniz.

Joomla, WordPress’ten daha karmaşıktır, ancak yeni başlayan biriyseniz kesinlikle Joomla CMS platformuna gidebilirsiniz. Geliştirici olmayan veya yeni başlayanlar, işlevselliği kolayca anlayabilir.

EKSİLERİ

Joomla karmaşık bir CMS platformudur, bu nedenle bazen özel tasarımlarımızı oluşturmakta veya değiştirmekte zorluk çekiyoruz. Bu durumda, deneyimli bir geliştiricinin yardımına ihtiyacımız var.

Joomla ile marketplace ile ancak sınırlı olarak daha fazla modül ekleyebiliriz. Bu nedenle, daha fazla ek modül ve daha fazla özelleştirme arıyorsanız Joomla ile işiniz zor.

FİYATLANDIRMA

Joomla’nın maliyeti kullanıcı başına 199 ABD dolarıdır, ancak ücretsiz sürümü de kullanabilirsiniz. Joomla’nın Açık kaynaklı sürümünü de kullanabilirsiniz. Ancak, ücretli abonelik ile depodan birçok uzantıya erişebilirsiniz.

8. Blogcu

Blogger – Eşsiz ve Güzel Bir Blog Oluşturun

Blogger, Google tarafından tanıtılan ücretsiz bir blog aracıdır. Ücretsiz bloglar oluşturmanıza izin veren bir web günlüğü yayınlama aracıdır. Gmail hesabınızı kullanarak Blogger.com’da bir hesap oluşturabilirsiniz. Blogger, blogları barındırmanın yanı sıra özellikleri ve sınırsız bant genişliği için size sınırsız alan sağlayacaktır. Blogger ayrıca Blogunuzdan para kazanmanıza olanak tanır ve blogunuzun nasıl büyüdüğünü görebilirsiniz. Blogger özelleştirme arayüzü, bir şablon seçmenize ve gereksinimlerinize göre özelleştirmenize olanak tanır. Bu güçlü bir araçtır ve onunla her şeyi özelleştirebilirsiniz.

Blogger.com, sınırsız medya dosyası, youtube videoları ve fotoğraflarla sınırsız gönderiler oluşturmanızı sağlar. WordPress’ten sonra Blogger, blog yaratıcıları tarafından dünyanın en çok tercih edilen ikinci CMS platformudur. Blogunuzu Adsense ve Affiliate pazarlama ile kolayca bağlayabilirsiniz. Kısacası, blogcular için hepsi bir arada bir araçtır. Birçok ünlü şirket, blogları olarak Google’ın blog aracını kullanıyor. Ama aynı zamanda bazı Artıları ve Eksileri var. Her birini tek tek görelim.

ARTILARI

Bildiğimiz gibi Blogger.com, oluşturduğunuz her Blog için sınırsız bant genişliği sağlar. Bu, şu anda sitenizde 50.000 canlı kullanıcınız olsa bile sunucu hakkında endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir.

Blog.com bir WYSIWYG düzenleyicisi sağlar. İlgi çekici içerik oluşturmanıza ve medya dosyalarını kolayca yüklemenize yardımcı olur. Esas olarak zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Blogger.com ile programlama öğrenmeniz gerekmez ve size özelleştirmeyi kolaylaştıran mükemmel bir arayüz sunar. Ancak Blogunuzu geliştirmek için HTML/Javascript de kullanabilirsiniz.

Tek bir Gmail hesabıyla ücretsiz olarak 100 blog oluşturabiliriz.

Ücretsiz bir blog platformu ile tüm blog içeriğinizle bir yedek oluşturabilirsiniz. Tek bir tıklamayla bir arşiv dosyasında Şablon, Gönderi, Yorumlar yedeği oluşturabilirsiniz.

Blog.com ayrıca özel bir blog oluşturmanıza da yardımcı olur, Bu nedenle Blogunuza yalnızca davetli okuyucunuz veya seçilen kullanıcılar tarafından erişilebilir.

Blogger blog yedeklemesini kullanarak Blogumuzu hızlı bir şekilde aktarabiliriz. Bu nedenle Blogger.com kolay taşınabilirlik veya geçiş sunar.

EKSİLERİ

Google blog yazarları, 24 saat içinde her 50 gönderiye spam denetimi uygular. Bu nedenle, blog gönderi sınırına ulaştıktan sonra gönderiyi yayınlamak için spam kontrolünü doldurmanız gerekir.

Blogu doğrudan silemezsiniz ve Blogun tamamen silinmesi 90 gün sürer.

FİYATLANDIRMA

Blog oluşturmak isteyen herkes için tamamen ücretsizdir. Ayrıca Blog oluşturmak ve yönetmek için en iyi CMS platformunu arayanlar için.

9.PrestaShop

Prestashop – E-ticaret mağaza yönetim sistemi

Presta mağazası aynı zamanda E-Ticaret web siteleri için açık kaynaklı bir CMS platformudur. 2007 yılında tanıtıldı; Bundan sonra PrestaShop, E-Ticaret çözümleri için popülerlik kazandı. Şimdi PrestaShop, yönetimini dünya çapında 125 bin E-Mağazaya sağlıyor. Güvenilirlik ve harika kullanıcı deneyimi açısından PrestaShop’un hiçbir karşılaştırması yoktur. Bir Prestashop E-Mağazasını kendiniz barındırabilirsiniz.

En basit kurulum sürecine sahiptir ve yavaş internet kullanıcıları PrestaShop’u cihazlarında da kolayca kullanabilir. En düşük yatırımlarda bir E-Mağaza arayan birçok tüccar için yararlıdır; PrestaShop iyi bir CMS platformudur. PrestaShop ile bir e-mağaza oluşturmak için herhangi bir teknik bilgiye bile ihtiyacınız yok. İdeal bir CMS platformu için önemli bir faktör olan kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Öyleyse kısaca artılarını ve eksilerini tek tek görelim.

ARTILARI

PrestaShop’un kurulumu kolaydır ve kolay bir kurulum sürecine sahiptir . PrestaShop dosyalarını resmi web sitelerinden cihazınıza indirmeniz yeterlidir. Ve birkaç dakika içinde e-mağazanızı oluşturabilirsiniz.

PrestaShop, açık kaynaklı bir CMS platformudur. Böylece örnek için ödeme yapmanız gerekmez ve ücretsiz olarak çevrimiçi bir E-Mağazaya sahip olabilirsiniz.

PrestaShop CMS platformunu kullanarak bir e-mağazanın kullanımı ve bakımı kolaydır. Kolay anlaşılır basit bir arayüze sahiptir ve herhangi bir teknik bilgiye sahip olmanıza gerek yoktur.

25000’den fazla eklenti içeren eklentinin kitaplığı yardımıyla site işlevselliğini artırabilirsiniz.

Presta Shop da kişiselleştirme dostudur ve E-Mağazamızı iş ihtiyaçlarımıza göre tasarlayabiliriz. PrestaShop tasarımlarını ve şablonlarını kolayca özelleştirebiliriz ve web sitesinde özellikler ekleyip silebilir ve gereksinimlerimize göre görünümü değiştirebiliriz.

EKSİLERİ

PrestaShop CMS platformu küçük satıcılar için mükemmel bir seçim olabilir çünkü bu ücretsiz yazılım büyük ve karmaşık projeleri desteklemeyecektir. Bu nedenle, E-Mağazanızı trafiğinizi kolayca yönetecek başka bir CMS’ye taşımanız gerekir.

Ayrıca e-mağazanız için profesyonellikten uzak tasarımlar sunar. Bu tasarım küçük ve yerel satıcılar için uygundur, ancak büyük ölçekli e-mağazalarda garip görünecektir. Prestashop tasarım şablonlarıyla ilgili çok fazla şikayet var.

FİYATLANDIRMA

Prestashop açık kaynaklı bir sistem olduğu için kullanımı ücretsizdir. Ancak, Prestashop mağazamızı canlı hale getirmek için alan adına ve web barındırmaya ihtiyacımız var! Yani, fiyatlandırma WordPress ile aynı olacaktır.

10.WordPress.com

WordPress.com – Ücretsiz bir web sitesi veya blog oluşturun

Sadece başlamak istiyorsanız, WordPress.com ücretsiz bir Hizmet Olarak Yazılım CMS’sidir. WordPress.org ve WordPress.com’un karıştırılması normaldir. WordPress.com ile hepsi bir arada bir CMS platformuna sahip olacaksınız. WordPress markasıyla bir alan ve alt alan satın alabilirsiniz. Barındırma için altı fiyatlandırma planı vardır. WordPress.com, blogcular için iyi bir seçimdir.

Barındırma hizmeti planı, yıllık 48 $ değerinde kişisel bir hesapla başlar. Ancak en pahalı planı, premium hizmetlerle ayda 5000 dolardan başlayan VIP’dir. Birkaç tıklamayla bir blog oluşturmanın en kolay yolu. Bir hesap oluşturun, gönderilerinizi yükleyin ve seçilen plana göre web’de barındırın. Artılarını ve eksilerini görelim.

ARTILARI

WordPress.com kolay bir CMS platformudur ve herkes kolayca bir blog oluşturup yayınlayabilir.

Hepsi bir arada bir CMS platformudur ve ayrıca WordPress etiketleriyle ücretsiz alan adları sunacaktır.

3 GB’a kadar alan ücretsizdir. Bundan sonra, daha fazla depolama kapasitesine sahip daha yüksek bir plana geçmeniz gerekir.

Güncellemelerden ve yedeklemeden özgür olabiliriz; WordPress.com, Blogunuz ve CMS yapılandırmanızla ilgilenecektir.

EKSİLERİ

Ücretsiz sürümle Blog’unuza reklam yerleştirebilirler. Müşterileriniz ve blog okuyucularınız bu reklamları görebilir, ancak onlardan para kazanamazsınız. Reklamları kaldırmak istiyorsanız, size maliyeti 49$ olan kişisel bir plana geçmeniz gerekir.

WordPress.com ile reklam satmamıza izin verilmiyor ve sitenizden para kazanmak için bir sınırı var. WordAds adlı Blogunuza reklam yerleştirmenize yardımcı olacak bir Reklamcılık programına sahiptir. Ancak WordAds’e başvurmak için yüksek trafiğe sahip bir sitenizin olması gerekir.

Eklentileri yükleyemiyoruz veya yükleyemiyoruz; WordPress.com, önceden etkinleştirilen yerleşik jetpack özellikleri sağlar. Bunun gibi daha fazla özelliği, 300 ABD Doları tutarında daha yüksek bir planla ekleyebilirsiniz.

Google Analytics gibi herhangi bir site izleme platformu yükleyemiyoruz. İstatistikleriyle sınırlıyız. Ancak İş planı kullanıcıları Google Analytics’i yükleyebilir.

FİYATLANDIRMA

  • Ücretsiz – 3 GB depolama alanıyla sınırlı plan.
  • Kişisel – yılda 48 $
  • Prim – yılda 96$
  • İş – yılda 300 dolar
  • e-Ticaret – yılda 540$
  • VIP – aylık 5000$

Sonuç : Piyasada yüzlerce İçerik yönetim sistemi mevcuttur. Ancak hepsinin farklı iş modelleri ve farklı işlevleri vardır. Temel olarak, iki tür platform vardır. Ya bir Açık Kaynak İçerik yönetim sistemi kullanabilir ve onu kendi sunucunuzda barındırabilirsiniz. Veya blogunuzla ilgilenmeleri için şirketlere aylık veya yıllık abonelik ücreti ödeyebilirsiniz. Bu listede her iki CMS türünü de ayrıntılı olarak tartıştık. İhtiyaçlarınıza en uygun olanı seçebilirsiniz.

Sorularınız varsa, lütfen aşağıda verilen yorum bölümünde bize bildirin. Size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız!

2021’de En İyi 10 İçerik Yönetim Sistemi!