Joomla Kullanarak Portföy Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?

Çevrim içi portföy, çalışmalarınızı sergileyebileceğiniz, paylaşabileceğiniz ve halka satabileceğiniz bir platformdur. Bu web sitesi, potansiyel bir müşteriye işinizin ilk izlenimini yaratır. Portföy web sitesi çekici, şık ve etkileyici olmalıdır. Özel web siteleri oluşturmak için farklı açık kaynaklı içerik yönetim sistemlerini (CMS) kullanabilirsiniz.

Çevrimiçi bir portföy web sitesine sahip olmanızın nedenleri şunlardır:

 1. Portföy web sitesi, çalışmanızı sergilemenin ve sergilemenin profesyonel bir yoludur.
 2. Bu web siteleri, çalışmalarınızın görünürlüğünü ve çevrimiçi varlığınızı artırabilir.
 3. Çevrimiçi bir portföy web sayfası, web sitenizin arama motoru sıralamasını iyileştirebilir.

Portföy Web Sitesi Oluşturun

Çevrimiçi bir portföy oluşturmadan önce bir alan adınız, web barındırma planınız ve CMS’niz olmalıdır. Standart veya Yönetilen Web Barındırma Planımızı kullanan ve hatırlaması kolay bir alan adınız olduğuna inanıyoruz. Joomla kullanarak özel portföy web sitenizi oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin.

1) JOOMLA KURULUMU

Hem Standart hem de Yönetilen Barındırma Planları için Joomla web barındırma planları sunuyoruz. Joomla, web siteleri ve güçlü çevrimiçi uygulamalar oluşturmaya yardımcı olan ücretsiz, açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir. Joomla, ön uç şablonları, arka uç şablonları olarak ayrılır ve kullanımı kolay ve genişletilebilirdir.

Joomla’yı Softaculous’tan yüklemek için cPanel erişiminizin olması gerektiğini lütfen unutmayın. Karşılama e-postanızdan cPanel kullanıcı adınızı ve şifrenizi alabilirsiniz. Kimlik bilgilerini almadıysanız veya bir şekilde kaçırdıysanız, canlı sohbet veya destek bileti aracılığıyla destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

2) UYGUN ŞABLONU SEÇİN

Bir şablon yalnızca web sitenizin görünümünü etkilemekle kalmaz, aynı zamanda Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Sayfa Yükleme Hızı, mobil optimizasyon ve daha pek çok konuda önemli bir rol oynar. Geliştirme becerileriniz varsa, önceden oluşturulmuş bir şablon seçebilir veya bir tane oluşturabilirsiniz. Sitenize uygun bir tema arayabilir ve aşağıdakiler gibi farklı tema geliştiricilerinden en iyi temaları arayabilirsiniz:

 1. ThemeForest – https://themeforest.net/category/cms-themes/joomla?term=Portfolio
 2. JoomDev – https://www.joomdev.com/products/templates
 3. GavickPro – https://www.gavick.com/joomla-templates/tag,portfolio
 4. YouJoomla – https://www.youjoomla.com/portfolio-joomla-templates.html
 5. ThemeXpert – https://www.themexpert.com/joomla-templates

Aşağıdaki belirtilen temalar, Joomla için önerilen portföy temalarıdır:

Toka – 58 $

Toka, anında bir portföy web sitesi oluşturmaya yardımcı olan çok konseptli bir Joomla şablonu. Aktif bir web sayfası yapmak için önceden oluşturulmuş demolardan herhangi birini kullanabilirsiniz ve önceden herhangi bir kodlama ve geliştirme bilgisine ihtiyacınız yoktur.

Başlangıç ​​- 49 $

Başlangıç, bir iş portföyü için hızlı ve duyarlı Joomla şablonlarından biridir. Startup ve Quix’i birlikte 49$’a satın alabilirsiniz. Başlangıç ​​şablonları, sürükle ve bırak geliştirme, Gantry 5 çerçevesi, pürüzsüz animasyon, tipografi kontrolü ve daha fazlası gibi birçok özelliğe sahiptir.

Bilim – 48 $

Sciome, portföy oluşturmak ve web sitelerini sürdürmek için profesyonel, yaratıcı, temiz ve duyarlı bir Joomla şablonu. Kişisel bir portföy için mimar ajansları, sanat eserleri, ressam portföyü, serbest tasarımcı ve daha fazlası bu temayı kullanabilir.

Mumbras – 39 $

Mumbrass, Fotoğrafçılar, tasarımcılar, ajanslar, BT şirketleri ve diğerleri için temiz, modern, benzersiz ve zarif bir HTML Joomla şablonlarıdır. Bu şablonların özelleştirilmesi ve kullanılması kolaydır.

Joomla binlerce tema sunar ve web sitenizin ihtiyaçlarına göre temaları seçmeniz gerekir. Joomla Portföy uzantılarından bazıları şunlardır:

 1. TZ Portföyü + ​​– ücretsiz
 2. Gelişmiş Portföy Pro – Ücretli
 3. JUX Portföy Pro – Ücretli
 4. Akıllı Portföy – Ücretli
 5. WS – Portföy – Ücretli

3) ŞABLONLARI YÜKLEYİN

Joomla.org veya diğer Joomla şablon sitelerinden uygun şablonları sisteminize indirdikten sonra, şablonu Joomla’ya yüklemek için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Joomla yönetici panelinde oturum açın ve ‘Uzantılar’ sekmesine gidin.
 2. Açılır menüden ‘Yönet’ seçeneğini seçin.
 3. ‘Paket Dosyasını Yükle’ sekmesine gidin ve indirilen dosyayı seçin ve şablonu yüklemek için ‘Yükle ve Yükle’ düğmesini tıklayın.
 4. Şimdi kurulumdan sonra, Eklentiler >> Şablonlar sayfası altında şablonları görebilirsiniz.
 5. Uzantılar listesinden portföy şablonunu seçin ve yanındaki ‘yıldız’ simgesini tıklayın.
 6. Şimdi bu şablon varsayılan şablon olarak ayarlandı.

4) PORTFÖY WEB SİTESİNİ OLUŞTURUN

İfadenin belirttiği gibi, ‘İlk izlenim en iyi izlenimdir’, Bu nedenle benzersiz ve çekici bir portföy web sitesi oluşturmak çok önemlidir. Portföy web sitesi oluştururken aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurmanız gerekir.

Siteniz İçin Bir Logo Oluşturun

Bir logo, sitenizin profesyonel görünmesi için önemli bir unsurdur. Süslü logolara sahip olmanıza gerek yok; bunun yerine profesyonel görünen basit ve zarif bir şey seçebilirsiniz. Tasarım becerileriniz yoksa, farklı çevrimiçi uygulamaları kullanarak ücretsiz bir logo oluşturabilirsiniz. Özel bir logo istiyorsanız, bir tane tasarlayabilir veya profesyonel bir tasarımcı kiralayabilirsiniz.

Net ve Kısa Sözler Kullanın

Bir müşteri veya işveren, bir portföy web sitesinde yalnızca kısa bir süre harcar. Bu yüzden yaptığınız işi ilk birkaç saniyede aktarmanız çok önemli. Ana sayfaya eklediğiniz her satırda her zaman açık ve net olmanız önerilir. Ayrıca, web sitenize yüklenen verilerin okunması kolay olduğundan emin olun. Sitenize içerik yazmak için dünya çapında kabul görmüş bir renk ve yazı tipi kullanmanız önerilir. Portföy web sitenize profesyonel bir görünüm kazandırmayacağından, web sitenizde dikkat dağıtıcı resimlerden ve kötü yazı tiplerinden kaçınmalısınız.

Portföy Vitrini

Portföy web sitenizin yaklaşık %80’i, önceki çalışmalarınızı nasıl sergilediğiniz konusunda önemlidir. Önceki çalışmalarınızı sergilerken aklınızda bulundurmanız gereken iki temel şey şunlardır:

 1. Yalnızca en iyi çalışmalarınızı gösterdiğinizden emin olun.
 2. Portföyü yaratıcı ve mantıklı bir şekilde sergileyin.

Birini işinizle etkilemek istiyorsanız, binlerce kelime yazmaktan başka en hızlı yol göz alıcı bir görüntüdür. Bir Joomla şablonunda kullanabileceğiniz farklı türde görüntü düzeni stilleri vardır. Örneğin, TZ Portfolio + Joomla uzantısını kullanıyorsanız şunları kullanabilirsiniz:

 1. Gaia Style – her Fotoğrafçı için uygundur
 2. Sanat Galerisi Düzeni – her sanatçıya uygun
 3. Besley Style – her işe uygun

Görüş Ekle

Daima önceki müşterilerinizden gelen yorumları ekleyin. Referanslar ekleyerek web sitenizin güvenilirliğini etkili ve hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

İletişim sayfası

İletişim sayfası, portföy sitenizin bir parçası olması gereken önemli bir sayfadır. İletişim sayfasının eklenmesi yalnızca web sitenizin profesyonel görünmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda müşterilerin sizinle iletişim kurmasına yardımcı olur. Bir iletişim sayfası için en iyi uygulama şudur:

 1. E-posta, Telefon numarası
 2. Adres
 3. Sosyal Medya bağlantıları
 4. Skype, Faks vb. gibi diğer iletişim yöntemleri.
 5. İletişim Formu

Web Sitesini Düzenli Olarak Güncelleyin

Web sitenizi mevcut çalışmalarınız ve gelecek çalışmalarınızla güncellemeniz gerekiyor. Uzmanlığınızı sergilemek için düzenli olarak blog yazmanız gerekir. Bu işlem zaman alıcı olabilir, ancak web sitenizi güncel hale getirmek için bunu takip etmeniz önerilir.

Son söz!

Bir portföy web sitesi tasarımcılar, fotoğrafçılar, modeller ve yaratıcı alanlarda çalışan diğer kişiler arasında popülerdir. Daha az veya sıfır teknik bilgi ile bir portföy web sitesi oluşturmak için kullanılabilecek farklı Joomla temaları ve uzantıları vardır. Portföy, çalışmanızı sergilemenin etkili bir yoludur. Bu nedenle, benzersiz ve basit bir portföy web sitesi oluşturduğunuzdan emin olun.

Sorularınız veya sorularınız için lütfen destek ekibimizle iletişime geçin.

Joomla Kullanarak Portföy Web Sitesi Nasıl Oluşturulur?