Siteniz İçin Mükemmel WordPress Temasını Nasıl Bulunur

Siteniz İçin Mükemmel WordPress Temasını Nasıl Bulunur

Siteniz için bir WordPress teması bulmak, estetiğinizi yansıtan birini seçmekten çok daha zordur. Tıknaz, yanıt vermeyen bir site, yüksek hemen çıkma oranları üretebilir ve düşük hız, SEO’nuza zarar verebilir.

Peki bu mükemmel dengeyi nasıl elde edebilirsiniz? Sizin için doğru olan WordPress temasını nasıl seçeceğinize bakıyoruz.

WordPress Tema İşlevselliği

Öncelikle sitenizin ne yapmasını istediğinize karar vermelisiniz. Basit bir blog mu olacak? Yoksa vitrin gibi özel işlevlere mi ihtiyacınız olacak? Belki bir haritalama sistemine ve konum olanaklarına ihtiyacınız vardır. Önce bunlara karar verin.

Karar verdiğinizde, internette gezinin ve tavsiye isteyin. İhtiyaçlarınıza uygun bir dizi ücretsiz tema mevcut olabilir. Ücretli temalar genellikle daha iyi oluşturulabilir ve daha az hata içerebilir ancak çeşitli ihtiyaçlar için birçok harika, ücretsiz seçenek vardır.

Temanızın Görünümü

Neyse ki, birçok WordPress teması kişiselleştirmeye yöneliktir, bu nedenle seçtiğiniz herhangi bir temada yazı tipi , logo ve renk şeması seçiminizi yapmak kolaydır . WordPress, eklentiler kullanarak çalışır ve bunların çoğu, bir temanın daha da uyarlanmasına yardımcı olabilir. 

Konunuzu ve estetiğinizi yansıtan bir tema seçin. Gezinmenin kolay olduğundan ve ihtiyacınız olan menü seçeneklerine sahip olduğundan emin olun. Belirli renkler okuyucu ve tüketici davranışını etkileyebileceğinden , renk ve yazı tipi kullanarak vermek istediğiniz izlenimi dikkate alın .

Temanızın Hızı

Hız, arama motoru optimizasyonunuz (SEO) için çok önemlidir; bu, daha yavaş bir web sitesinin Google tarafından alınmayacağı anlamına gelir. Düşük hız, aynı zamanda yüksek hemen çıkma oranı anlamına da gelebilir; bu, esasen, yeterince hızlı yüklenmediği için insanların sitenizden ayrılması anlamına gelir. Bu her ne pahasına olursa olsun kaçınılmalıdır.

Çoğu tema, çeşitli eklentiler kullanılarak hızlandırılabilir, ancak bunlar da temanızla ilgili kendi sorunlarına neden olabilir. Bir WordPress teması seçerken her zaman hafif ve hızlı bir seçim yapın. Şüpheniz varsa, URL’nizi ücretsiz bir internet hız testi ile çalıştırın.

Son olarak, web barındırma planınızı kontrol edin. Sunucunuz yavaş olabilir ve başka bir sağlayıcıya geçmeniz gerekebilir.

Mobil Duyarlılık

Son yıllarda, bir web sitesi tasarlarken cep telefonu her şeyden daha önemli hale geldi. İnternette gezinmenin çoğu artık mobil teknoloji aracılığıyla yapılıyor ve bu da hız ve ekran boyutları konusunda yeni kuralları beraberinde getiriyor. Mobil uyumlu ve cep telefonunda masaüstünde olduğu kadar iyi görünen bir tema seçmeniz çok önemlidir.

Temanızın ön ucunu çeşitli cep telefonlarında kontrol etmenize gerçekten izin verebilecek birçok web sitesi var Android ve IOS’un, özellikle resimlerle ilgili olarak, neyi yükleyip yüklemeyecekleri konusunda genellikle farklı kuralları olduğundan, bu son derece kullanışlı bir araçtır. 

Son Seçim

Her şeyden önce, benzersiz görünmek için WordPress temanıza ihtiyacınız var. Sizi ve firmanızın estetiğini yansıttığından emin olun. Bir tema bulmakta sorun yaşıyorsanız, yardım etmek için her zaman buradayız. Sitemizdeki çarpıcı, benzersiz WordPress temaları seçimimize göz atmayı deneyin.

Siteniz İçin Mükemmel WordPress Temasını Nasıl Bulunur