En İyi Web Sitesi Tasarım Fikirlerini Bulmak İçin En İyi 6 İpucu

Bir sonraki web sitesi tasarımınız veya uygulamanız için ilham mı arıyorsunuz? Tasarım konusunda bir geçmişiniz yoksa veya ilk girişiminizi başlatan bir iş acemi iseniz, nereden başlayacağınızı bilmek zor olabilir. Ancak, işiniz için mükemmel web sitesi tasarım fikirleri bulmak söz konusu olduğunda birçok seçeneğiniz olduğunu öğrenmekten memnun olacaksınız.

İşte işletmeniz için mükemmel web sitesini elde etmenize yardımcı olacak altı ipucu.

Pahalı Tasarım Projeleri Olmadan Bunu Yapabilirsiniz

Her şey sırayla. Evet, sizin için fikirler bulması için bir tasarımcıyı görevlendirerek olağanüstü web sitesi tasarımları elde edebilirsiniz. Ancak, projenizi başarılı kılmak için bunu yapmak zorunda değilsiniz.
Kendi fikirlerinizi ve ilhamlarınızı toplamak ve web sitenizin temelinin %99’unu oluşturmak tamamen mümkün.

Web sitenizi oluşturmak için WordPress gibi bir platform kullanmayı planlıyorsanız, yine de web sitenizi oluşturmak için şablonları kullanarak bir tasarımcıya olan ihtiyacınızı azaltabilir ve geliştirme çalışmalarının çoğunu denklemden kaldırabilirsiniz. Web sitenize küçük bir servet harcamanız gerektiğine dair inancınız sizi başlamaktan alıkoyan şeyse, bu endişeyi hemen şimdi yatağa atabilirsiniz!

Açık Fikirle Başlayın

Muhtemelen kafanızda bazı düşüncelerle web sitesi tasarım fikirleri aramaya başlayacaksınız ve sorun değil. Ancak bu, istediğiniz şeyin fikrine uygun olduğunu düşündüğünüz bir tasarım bulur bulmaz araştırmanızı durdurmanız gerektiği anlamına gelmez. Aramanıza açık fikirlilikle yaklaşarak, farklı fikirleri benimsemek ve web sitenizin nasıl görünmesi gerektiği hakkında gerçekten düşünmeye başlamak için çok daha iyi bir konumda olacaksınız.

Modern dünyada, aynı sektördeki ve benzer amaçlara sahip şirketler arasında bile çok çeşitli web sitesi tasarımları ile karşılaşacaksınız.

Harika Fikirleri Çalmaktan Mutlu Olun

Yapmak isteyeceğiniz son şey, tıpkı diğer tüm web sitelerine benzeyen yenilikçi bir işletme için bir web sitesi başlatmaktır. Ancak web tasarımı, harika fikirleri çalmaktan kesinlikle korkmamanız gereken bir disiplindir.

Sevdiğiniz bir özelliği başka bir web sitesinde mi gördünüz? Neden senin üzerinde denemiyorsun? Tabii ki, buradaki en önemli nokta, kendinize dönüştüreceğiniz özelliklerin ve fikirlerin alakalı olduğundan emin olmanız gerektiğidir. Bazı e-Ticaret web sitelerinin harika özellikleri var ama muhtemelen bir danışmanlık hizmetleri platformunda çalışmayacaklar!

Markanızı Her Zaman Aklınızda Tutun

Bir web sitesi sadece bir web sitesi değildir; markanız için tüm cephedir. Harika tasarımlara bakarken kendinizi kaptırmak kolaydır, ancak bazen onlar sizin için doğru olmayabilir.

Buradaki hile, bir web sitesini markanıza uyacak şekilde ayarlayamıyorsanız, o zaman kullanmamanız gerektiğini düşünmektir. Geçmişte birçok işletme, markasını oluşturmak istedikleri web sitesi türüne uyacak şekilde değiştirerek hayatı kendileri için zorlaştırdı, ancak markanız her zaman önce gelmelidir.

Tabii ki, tasarım fikirleri bulma konusundaki tüm fikir, markanızın renk şemasından marka değerlerinize kadar her şeyi yansıtacak şekilde bunları nasıl değiştirebileceğiniz konusunda bolca düşünmektir. Aramanız sırasında markanızı aklınızda bulundurun ve asla çok yanlış gitmeyeceksiniz!

Web sitenizin neyi başarmasını istediğinizi düşünün

Bunu acemi bir hata olarak adlandırmak cazip gelebilir, ancak gerçek şu ki, deneyimli web sitesi kurucuları bile hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmayan web siteleri oluşturma tuzağına düşüyor.

Şaşırtıcı fikirlerin çalınmasıyla ilgili daha önceki noktada, harika özelliklere sahip e-ticaret sitelerinden bahsetmiştik, ancak bu siteniz için mutlaka uygun olmayabilir. Aynı ilke, web sitenizin hedefleri göz önünde bulundurularak tasarımlar düşünüldüğünde de geçerlidir.

Potansiyel müşteri yaratma için oluşturulmuş ve harika görünen web sitesi tasarımları bulabilirsiniz, ancak potansiyel müşteri oluşturma web sitenizin yapmasını istediğiniz şey değilse, çok kullanışlı olmayacaktır. Aramanıza başlamadan önce web sitenizin amacını düşünün ve ihtiyaçlarınıza uygun en iyi fikirlere ve tasarımlara odaklanabileceksiniz.

Norma Bağlı Kalmanız Gerekiyormuş Gibi Hissetmeyin

Modern web siteleriyle ilgili en sinir bozucu şeylerden biri, birçoğunun ne kadar benzer görünme eğiliminde olmasıdır. Burada kendi web sitemizdeki tasarım koleksiyonlarını ne kadar sevsek de, SaaS endüstri tasarımları gibi bir kategoriye girerseniz, tasarımlarda ve web sitelerinde renkler ve logo dışında aynı olan trendleri tespit etmek kolaydır.
Açıkçası, bunun olmasının anlaşılabilir bir nedeni, belirli tasarım türlerinin işe yaradığının bilinmesidir.

Ancak, yeni bir web sitesi başlatıyorsanız ve kalabalığın arasından sıyrılmak istiyorsanız, normlara bağlı kalmanız gerektiğini söylemeye gerek yok. Web tasarımınızda yaratıcı veya sıra dışı bir şey denemek için kendinize güvenin ve bunu yapmakta olan web sitelerinden ilham alın. Zaten uzun vadede web sitenizi sürekli olarak optimize edeceksiniz, bu nedenle belirli bir tasarım stili seçip daha sonra bir değişiklik yapmanız gerektiğine karar verirseniz bu dünyanın sonu değil.

Web Tasarım İlhamı ile İlham ve Tasarım Fikirleri Bulun

Bir sonraki web sitesi tasarımınız için aramaya başlamaya hazır mısınız? Web Tasarım İlhamında, bir sonraki web siteniz için fikir toplamanıza yardımcı olacak çok sayıda web sitesi tasarımı koleksiyonumuz var. Ekibinizle paylaşmak veya favorilerinizi takip etmek için listeler oluşturmak için bizimle bir hesap açın ya da dünyanın en iyi web siteleri tarafından kullanılan tasarımlara göz atmak için web sitemize göz atın.

Renk, web sitesi türü, web sitesi stili veya sektörünüz aracılığıyla arama yapın veya en son trend ve yenilikçi tasarımlar için Editörün Seçtikleri’ne göz atın.

En İyi Web Sitesi Tasarım Fikirlerini Bulmak İçin En İyi 6 İpucu