Metin SEO’nuzu nasıl etkiler?

Önceki blogumuzda gördüğümüz gibi, genellikle kısaltması SEO olarak adlandırılan arama motoru optimizasyonu, içerik pazarlaması, tıklama başına ödeme reklamcılığı, bağlı kuruluş pazarlaması, pazarlama otomasyonu gibi diğer unsurlarla birlikte herhangi bir dijital pazarlama stratejisinin önemli bir yönüdür. e-posta pazarlaması, çevrimiçi yayınlar, sponsorlu içerik ve sosyal medya pazarlaması.

SEO nedir?

SEO, arama motorlarındaki sıralamanızı iyileştirme sürecidir, böylece insanlar ürününüz, hizmetiniz veya işinizle ilgili anahtar kelimeleri aradığında şirketinizin ilk görülmesi sağlanır. Daha da önemlisi, SEO “organik” reklamdır, yani parasını ödediğiniz bir şey değildir, bu nedenle web sitenizin kalitesini ve maruz kalma miktarını artırarak başarılmalıdır.

SEO neden önemlidir?

Yukarıda bahsettiğimiz bir dijital pazarlama stratejisinin diğer yönleri, farklı nedenlerle önemli pazarlama stratejileridir, ancak web sitenize trafik oluşturmak söz konusu olduğunda, güçlü SEO’dan daha iyi bir strateji yoktur. Arama motorları, web sitenize her şeyden daha fazla ziyaretçi getirir, bu nedenle SEO stratejinize çok fazla odaklanmış dikkat gösterilmesi çok önemlidir.

SEO nasıl çalışır?

Google ve Bing gibi Arama Motorları, ne ararlarsa arasınlar, çevrimiçi tüketicilere her arama yaptıklarında mümkün olan en iyi sonuçları sağlamaya çalışırlar. Bunu yapmak için, her arama motorunun, o işletmeyle ilgili önemli bilgiler için kendisine gönderilen her web sitesini “okuyan” yerleşik algoritmaları vardır. O halde web sitenizde kullanılan kelimeler, bir arama motorunun ne yaptığınızı, nasıl yaptığınızı ve bunu kimin için yaptığınızı anlaması için kritik bir bileşendir.

Başarılı SEO’ya Nasıl Ulaşırım?

Küresel olarak, bir Google aramasında gıpta ile bakılan 1 numara için çok fazla rekabet var. Ancak her şey, hedef kitlenizi tanımak ve web sitenizi onlara mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sağlayacak şekilde uyarlamaktan ibarettir. Bunu başarabilirseniz, SEO’da ustalaşmışsınız demektir.

SEO’nuzu geliştirmek için yapmanız gerekenler:

 • Hedef kitlenizi anlayın ve web sitenizi onlara göre tasarlayın.
 • Web sitenizin içeriğini ilgili bilgilerle düzenli olarak güncelleyin. Bir blog bunu yapmanın harika bir yoludur.
 • Web sitenizi ‘müşterilere ve tüketicilere nasıl yardımcı olabilirim?’ sorusuna cevap veren bilgi ve içerikle doldurun. Bu bilgileri net, ilgi çekici ve bulması kolay hale getirin.
 • İçeriğinizi kolayca paylaşılabilir hale getirin.
 • Web sitenizde sizi benzersiz, değerli ve ilgi çekici kılan şeyleri açık ve dürüst bir şekilde tanımlayan kelimeleri sürekli ve sürekli olarak kullanın.

Arama motorları akıllıdır. Çok zeki. Ve tüketicilere çevrimiçi arama yaptıklarında aradıkları bilgileri vermek için çalışma yapmadan onları kandırmaya çalışan web sitelerini cezalandırıyorlar. Tutarsız, orijinal olmayan veya orijinal olmayan içerik yoluyla SEO’ya giden kolay yolu seçmeye çalışmak veya arka kapı kodlaması veya aldatıcı web sayfaları veya içeriği ile arama motoru algoritmalarını kandırmaya çalışmak, SEO pazarlamanızda başarısız olmanın kesin yollarıdır.

SEO stratejinizde kaçınmanız gerekenler:

 • Diğer web sitelerinden bilgi veya metin kopyalamayın. İçeriğiniz özgün ve benzersiz olmalıdır.
 • Bağlantı şemalarına katılmayın. Web sitenize tüketici katılımı organik olmalıdır.
 • Web sitenizde çok az metin içeren veya hiç metin içermeyen sayfalara sahip olmayın. Hedef kitlenizin aradığı anahtar kelimeleri inceleyin ve kullanın.
 • Anahtar kelimeleri kullanmak için anahtar kelimeleri kullanmayın. Web sitenizde kullanılan metin doğal ve özgün olmalıdır.
 • Bir arama motoru algoritması için bir web sitesi oluşturmaya çalışmayın. Web sitenizi olumlu bir kullanıcı deneyimi sağlamaya odaklayın.
 • Web sitenizin ziyaretçilerini bekletmeyin. Web sayfası hızı önemlidir.

Bir SEO Danışmanı Tutmalı mısınız?

Şirket içinde yapılabilecek bir şey olsa da, mevcut konumunuzu değerlendirmek ve web sitenizin tam potansiyeline ulaşması için bu ipuçlarını uygulamaya koymak için gereken deneyime sahip olduklarından, SEO’nuzu bir profesyonelin ele almasına izin vermek kötü bir fikir değildir. . Bursa’da (Marbella, Malaga) yaratıcı ve dijital pazarlama ajansı olan İbrahim Sarac Web & İnternet Çözümleri, web sitenize bir göz atmaktan ve SEO başarısını korumanın yanı sıra elde edebileceğiniz yollar hakkında tavsiyelerde bulunmaktan memnuniyet duyacak SEO uzmanlarına sahibiz. şu anda nerede olursa olsun.

Metin SEO’nuzu nasıl etkiler?