SEO’yu Anlamak

Yeni bir web sitesi başlatmayı mı planlıyorsunuz veya siteyi yeniden tasarlamayı mı düşünüyorsunuz?
Herkes web sitesinin iyi görünmesini ve bulunmasının kolay olmasını ister. Ne de olsa, kimse çözemeyecekse yeni bir web sitesine sahip olmanın ne anlamı var!? Web sitenizin tasarımının, düzeninin ve içeriğinin kaliteli olduğundan emin olmanın yanı sıra, daha başarılı olması için yapabileceğiniz çeşitli şeyler vardır. İşte burada Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) devreye giriyor.
SEO tam olarak nedir ve neden önemlidir?
SEO, bir web sitesinin görünürlüğünü ve sonuçlarını büyük arama motorlarında sıralamak için kullanılan, sürekli değişen bir süreçtir; Google, Bing, Ask vb. SEO bir gecede mucizeler gerçekleştiremez. Bu uzun vadeli bir çabadır, ancak doğru yapıldığında büyük faydaları olan bir çabadır. SEO’nun temellerini anlamak, web sitenizi oluşturmak ve tanıtmak söz konusu olduğunda son derece yardımcı olacaktır, ancak bu çok derinlemesine bir konudur, bu yüzden temel bilgilerle başlayalım.


SEO işinize nasıl yardımcı olabilir?

  •  
    • Google’da web sitesi sıralamalarını iyileştirir – Örneğin, bir emlak şirketiyseniz, insanlar ‘iki yatak odalı daire Marbella’ gibi şeyleri ararken, SEO, web sitenizin sonuçların ilk sayfasında veya ilk birkaç sayfada görünmesini sağlayacak şeydir. . Birçok kişi 2. veya 3. sayfaya geçmekle uğraşmaz, bu nedenle ilk sayfa olmanız gereken yerdir (reklam bölümünde de değil!).
    • Web sitenize gelen trafiği artırın – Arama motorlarında daha iyi sıralamaya başladığınızda, nihayetinde web sitenize daha fazla tıklama alacaksınız. (Bazı siteler, yararlı olan SEO aracılığıyla hangi sayfaların bulunduğunu görmenize bile izin verir) Bloglar, web sitenize gelen trafiği artırmak için SEO’yu bir araç olarak kullanmanın bir başka harika yoludur. Tüm harika içeriğinizi sergilemek için gerekli!
    • Dünya çapında ücretsiz olarak görünün – Sadece işleri belirli bir şekilde yaparak, dünyanın her yerinden insanların SEO aracılığıyla sitenize gelmesini sağlayabilirsiniz, bu nedenle aynı zamanda etkili bir pazarlama şekli olabilir.
    • Satışlarda artış – Birisi belirli ürün veya hizmetinizi arıyorsa ve SEO’nuz tüm hızıyla devam ediyorsa, Google olmasaydı sizi daha önce hiç keşfetmemiş olabilecek müşterilerden gelen satışlarda büyük olasılıkla artış olur ve SEO çabalarınız.

SEO hakkında hatırlanması gereken ipuçları
Teknoloji ve arama motorları geliştikçe, SEO yapma şeklimiz de gelişir. Şu anda, büyük arama motorları için en önemli bilgi parçaları, web sayfalarınızın ve içeriğinizin başlıkları ve açıklamalarıdır. Her web sayfası ve tüm görseller için her zaman bilgilendirici, akılda kalıcı başlıklar ve açıklamalar oluşturmayı hedefleyin.
Anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini kullanmaktan ve SEO ile yazılmış içeriği kullanmaktan çekinmeyin, ancak web sitesinin hala doğal göründüğünden emin olun. Asla sıralamaları yükseltmek için kasıtlı olarak yazılmış veya anahtar kelimelerle aşırı yüklenmiş gibi görünmemelidir. Belirli anahtar kelimelerle üst sıralarda yer almaya çalışıyorsanız, arama motorları anahtar kelimeleri web sayfalarıyla ilişkilendirmek için bağlantı metni kullandığından, doğru bağlantı metnini (bağlantınızı temsil eden metin) kullanmanız gerekecektir. Bu bir bağlantı metni örneğidir – Blogumuzda daha fazla pazarlama ipucuna bakın . Pazarlama orada anahtar kelimeydi.
Web sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olacak daha birçok yol vardır, ancak SEO kendi başına bir iştir, bu nedenle gerçekten şehre gitmek istiyorsanız profesyonellere bırakılmalıdır. İbrahim Sarac Web & İnternet Hizmetleri, SEO ile içerik ve web tasarımı için kapsamlı bir hizmet sunar. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin veya web sitemizi ziyaret edin .

SEO’yu Anlamak