Web siteniz güzel görünebilir ancak SEO açısından önemli mi?

Günümüzün dijital ortamında, bir web sitesine sahip olmak çok önemlidir. Hangi ürün veya hizmeti sunuyor olursanız olun, işinizi çevrimiçi hale getirmek günümüz dünyasında kritik öneme sahiptir. Tüketici zevkleri ve ihtiyaçları değiştikçe, web siteniz ve pek çok işletme, sitenin estetiğini, gezinmesini, işlevselliğini, hızını veya tarama deneyimini geliştirmek için bu yeni talepleri karşılamak için yeni web siteleri inşa ediyor. Pek çok işletmenin fark edemediği şey, yeni bir web sitesi kurarak, tüketici dostu veya SEO dostu olmayan yeni bir temaya geçerseniz ve sayfanın tamamını taşımazsanız, mevcut çevrimiçi konumunuzu etkileme tehlikesiyle karşı karşıya kalırsınız. Mevcut web sitenizden SEO çalışması.

Web Sitemin Teması SEO’mu Nasıl Etkiler?

Arama Motoru Optimizasyonu , tüm dijital pazarlama stratejileri gibi, sürekli gelişen bir sanat biçimidir. Google, dünya çapındaki internet kullanıcılarının değişen ihtiyaçlarını karşılamak için algoritmasını düzenli olarak günceller ve bu, dijital pazarlama ve SEO stratejisinin de düzenli olarak güncellenmesi gerektiği anlamına gelir. Günümüzde güzel bir web sitesi, başarılı bir web sitesinin yalnızca küçük bir parçasıdır ve işte nedeni:

  1. Web sitesi tasarımı hızı etkileyebilir ve hız SEO’yu etkiler: Web sitenizin düzenlenme şekli, bir sayfadaki öğelerin sayısı (ve bu öğelerin ne olduğu), açılır pencereler, bağlantılar, güvenlik özellikleri, içerik uzunluğu ve stili ve daha fazlası bir web sitesinin yanıt süresini yavaşlatabilir. Ve yavaş bir web sitesi, Google’ın ve diğerlerinin SER sayfalarında otomatik olarak daha düşük sıralanır.
  2. Kötü web sitesi tasarımı, SEO’sunu düşüren kullanıcı deneyimini olumsuz etkiler: İçerik bir yana, gezinmesi zor, görülmesi zor, kafa karıştırıcı veya herhangi bir şekilde kullanıcı dostu olmayan bir web sitesi, ziyaretçiler ve geliştirdikleri alışkanlıklar için önemli bir sonuçtur. bunların çoğu Google’a kolayca iletilir ve onlar tarafından daha düşük SEO sıralamalarına çevrilir.
  3. Güzel görünen bir web sitesi mutlaka güzel kodlanmış bir web sitesi anlamına gelmez. Ve harika SEO, harika kodlama gerektirir: Web siteniz sadece bir parça gibi göründüğü için, kaliteli SEO sonuçları üretmek için sahne arkasında hala yapılması gereken çok şey var. Google, yüzey görünümünü önemsemez ve web sitenizin kodlamasını yalnızca web sitesini sıralamak için “okumak” için kullanır, bu nedenle kötü kodlanmış bir kod (veya yalnızca Google’ın sürekli değişen kurallarına uyum sağlamayan) yine de olabilir. Çarpıcı görünün ve olması gerektiği gibi çalışıyor gibi görünün, ancak size düşündüğünüz en iyi SEO stratejisini kazandırıyor olmayabilir.

SEO İçin Doğru Web Sitesi Teması Nasıl Seçilir

Bir web sitesi teması seçmek, her şeyden önce işletmenizin iyi görünmesini sağlamak ve müşterilerinize ihtiyaç duydukları bilgileri, ürünleri ve hizmetleri sağlamakla ilgilidir. Hangi web sitesi temasını veya tasarımını seçerseniz seçin, web sitenizin mobil (ve tablet) dostu olduğundan, çoğu eklentiyi desteklediğinden, iyi yazılmış, Google’ın en son algoritma gereksinimlerini karşılayan temiz kodlamaya sahip olduğundan ve tüm internet tarayıcılarında eşit derecede etkileyici olduğundan emin olun. , ve yüksek yükleme hızlarına sahiptir. Web sitenizi ve tüm öğelerini sürekli olarak gözden geçirmek ve uyarlamak, tüm hataların düzgün bir şekilde düzeltilmesi, gereken tüm güncellemelerin hızlı ve etkili bir şekilde yapılması ve kullanıcı deneyiminin düzenli olarak izlenip iyileştirmeler için güncellenmesi için son derece önemlidir.

SEO Göçünün Önemi

Daha da önemlisi, web sitenizin arama motoru sıralamalarını, trafiğini ve dönüşümlerini kaybetmemek için SEO çalışmalarınızı mevcut web sitenizden yeni web sitenize taşımaktır. Sıkı bir SEO geçişi gerçekleştirerek, yeni tema ve web sitesi güncellemelerinin bir sonucu olarak organik performansınızı sürdürecek ve umarız iyileştirirsiniz.

Ancak SEO geçişi, yeni web sitenizin lansmanından bir gün önce yapılabilecek basit bir iş değildir. Lansman sonrası sitenizin olabildiğince fazla organik görünürlük sağladığından ve oluşturduğundan emin olmak için titiz araştırma, planlama, yürütme ve izleme gerekir. Görevlerin doğru ve zamanında tamamlanmasını sağlamak için dijital pazarlama uzmanlarının, SEO uzmanlarının ve web geliştiricilerinin kaynaklarını alır. Web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer alması için kaynak ve para harcadıysanız, istediğiniz son şey yaptığınız tüm zor işleri kaybetmektir. Bu aşamada, SEO uzmanlarını aramak genellikle en iyisidir.

Nane Nasıl Yardımcı Olabilir?

Arama motoru optimizasyonunu en üst düzeye çıkarmak için web siteleri oluşturmak, tasarlamak ve oluşturmak karmaşık ve zaman alıcıdır, ancak yardım etmek için buradayız. Costa del Sol’da lider bir yaratıcı ve dijital pazarlama ajansı olarak, grafik tasarımcıları, web geliştiricileri, dijital pazarlamacılar, SEO uzmanları ve proje yöneticilerinden oluşan ekibimiz bu alanda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir ve yolun her adımında size rehberlik edebilir ve destekleyebilir. İşletmenizin bu dijital çağda başarılı olmasını sağlamak için buradayız. Başlamak için bugün bize ulaşın !

Web siteniz güzel görünebilir ancak SEO açısından önemli mi?