2022’de WordPress için En İyi 5 Youtube Eklentisi

WordPress’in artık dünyanın en çok kullanılan CMS platformlarından biri olduğunu biliyoruz. WordPress, internetteki web sitelerinin %40’ından fazlasına güç sağlar. Peki WordPress CMS’yi bu kadar güçlü yapan nedir? Cevap basit: WordPress, Magento, Drupal, Opencart vb. gibi diğer CMS’lerden çok daha benzersiz özelliklere sahiptir. WordPress açık kaynaklı bir CMS’dir. Teknik veya kodlama bilgisi gerekmese de herkes WordPress CMS’yi kullanabilir. Evet, WordPress CMS ile bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız. O zaman herhangi bir teknik ve kodlama bilgisine ihtiyacınız yok. WordPress’in yardımıyla E-ticaret, İş, Statik ve Dinamik, Bloglar ve Portföyler gibi her türlü web sitesini oluşturabiliriz.

WordPress’te Web Sitesi Oluşturma sürecini kolaylaştıran belirli şeyler vardır. WordPress kitaplığında binlerce Önceden tasarlanmış tema bulacaksınız. Sadece web sitenizin ihtiyaçlarına göre temayı seçmeniz gerekiyor. Sadece temayı yükleyin ve içeriği ihtiyacınıza göre değiştirin. Tema bölümü gibi, WordPress de Eklentiler veya Uzantı bölümü adı verilen bir bölüm daha sunar. Bu bölüm, WordPress’inize herhangi bir ekstra özellik ekleme yeteneğine sahiptir. Örneğin, Bize Ulaşın veya Müşteri Bilgileri gibi formları entegre etmek istiyorsanız. O zaman WordPress Kitaplığında birden fazla seçeneğiniz var. WPForms veya Contact Form 7’yi seçebilirsiniz. Eklentinin kullanımı temalar kadar basittir. Eklentiyi WordPress’inize yüklememiz ve eklentiyi yapılandırmamız yeterli.

Bu yazımızda Video Galeri adı verilen önemli özelliklerden birini öğreneceğiz. Evet, kullanıcılarınızın kaliteli içerik ve videolar bulmasını sağlayan bir video galerisi oluşturabiliriz. Bu özellik, birçok web sitesi sahibi için yararlıdır. Farklı yemekler pişirmeyi öğrettiğiniz bir web siteniz olduğunu varsayalım. Böylece WordPress sitenizde bu eklentilerden birini kullanabilir ve güzel bir video galerisi oluşturabilirsiniz. Bu sadece burada bitmiyor. Ayrıca mevcut YouTube kanallarımızı ve diğer sosyal platform içeriklerimizi tek bir yerde entegre edebiliyoruz. Web Sitelerinde Video Galerilerinin binlerce kullanımı vardır. Bu tür özelliklerle bir oyuncunun hayatını hayal edebilirsiniz. Video ayarlarıyla ilgili sonsuz kaydırma ve otomatik öneriler sağlar. Bu nedenle, burada en iyi 5 YouTube Galerisi eklentisini seçtik. İşte liste.

  • Youtube Showcase – WordPress için En İyi YouTube Video Galerisi
  • Youtube Channel with Carousel Premium Youtube Kanalı
  • YouTube için Yottie YouTube WordPress Galerisi
  • Yottie YouTube WordPress Gallery for YouTube WordPress Eklentisi
  • YouTube Embed Plus Freemium WordPress Eklentisi

Öyleyse, her bir eklentiyi kısaca tartışalım. Ayrıca tüm özellikleri bir liste içinde sunuyoruz. Bazıları ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak bazıları premiumdur. Her bir eklentinin fiyatını ve onu nereden bulabileceğinizi zaten belirtmiştik.

1. Youtube Showcase – WordPress için En İyi YouTube Video Galerisi

YouTube Vitrin eklentisi, Video galerileri için en çok kullanılan eklentilerden biridir. Bu eklenti tarafından oluşturulan galeri, herhangi bir ekran boyutuna veya cihaza otomatik olarak yanıt verecektir. Galeriyi youtube videolarıyla farklı şekillerde ve ızgaralarla doldurmanızı sağlar. YouTube Vitrin eklentisi, kullanıcıların aşağıdaki tüm videoları orijinal videonun altında bulabileceği bir galeri oluşturabilir. Galerideki sayfalandırma varsayılan olarak ayarlanmıştır, böylece kullanıcılar diğer videoları bulabilir. Varsayılan galeri 4 sütunlu bir ızgara düzeniyle gelir, ancak sütun numarasını tasarımınıza göre değiştirebilirsiniz. Youtube Vitrin eklentisi, WordPress Web Siteleri için en iyi tasarlanmış eklentilerden biridir.

Artık YouTube Vitrin eklentisinde daha birçok özellik mevcut. Örneğin, her video kendi sayfasında bulunur ve WordPress Yorumları ile iyi çalışır. Ayrıca her video için otomatik olarak yeni bir sayfa oluşturacaktır. Sadece gerekli videonuzun YouTube VIDEO ID’sini eklememiz gerekiyor. VİDEO kimliğini her video bağlantısında kolayca bulabilirsiniz; son 11 hane, YouTube resmi video bağlantısındaki VİDEO Kimliği olacaktır. Bu eklenti aynı zamanda küçük resimlerin kalitesini ve boyutlarını tanımlayabildiğimiz gibi galeri tasarımlarını kontrol etmemizi sağlar. Tüm videolar için 16:9 yerine 4:3 görüntü oranıyla gidebiliriz. Kurulum işlemi basit ve otomatiktir; kurulum asistanı gerekli tüm sayfaları otomatik olarak oluşturacaktır.

Bu eklentinin en büyük özelliklerinden biri, ilgili tüm videoların bulunduğu Vitrin. Bölümün bu atmosferi kullanıcıyı daha çok meşgul edecek. Bu eklenti birçok şekilde ve birçok farklı web sitesinde kullanılabilir. Örneğin, Seyahat Blogger web sitesi, Çevrimiçi kurs veya çalışmayla ilgili web siteleri ve Ürün demo web siteleri. O halde YouTube Vitrin Eklentisinin tüm önemli özelliklerini tek tek görelim.

Özellikler:

YouTube Vitrin eklentisi, iki farklı galeri oluşturmanıza olanak tanır. Birincisi YouTube video galerisi, ikincisi ise YouTube video ızgara galerisidir.

Bu eklenti ayrıca videoların özel küçük resim en boy oranını ayarlamamıza da olanak tanır. Biri 16:9, diğeri 4:3 olmak üzere iki seçenek vardır.

Video galerisi varsayılan olarak sayfalandırma özelliklerine sahiptir. Bu özellik, ilgili videolardan oluşan uzun bir video seriniz olduğunda çok önemlidir.

Ayrıca ilgili, en son ve öne çıkan videoların kenar çubuğu widget’larını ayarlamanıza da olanak tanır. Böylece insanlar tüm önemli videolara kolayca ulaşabilirler.

Her iki galeri türü için de bazı varsayılan ayarlar vardır. Ancak YouTube Vitrin eklentisi, düzeni ve varsayılan galeri ayarlarını özelleştirmemize olanak tanır. Örneğin sayfalandırma ayarı her 8 videoda bir olarak ayarlanmış ancak bunu Shortcode’da değiştirebiliriz. Sayfalandırmalar da duyarlıdır; Akıllı Telefonlar gibi küçük cihazlarda büyük İLERİ ve ÖNCEKİ simgelerine dönüşürler.

Video galerisi, ilk olarak son videoya göre sıralanacaktır.

Ayrıca 4 sütunlu ve duyarlı düzende yüksek çözünürlüklü YoTube video galerilerini görüntüleyebiliriz. Video içeriği ekleyebilir ve youtube videolarını YouTube VIDEO ID’lerine göre görüntüleyebiliriz.

YouTube Vitrin eklentisi, ShortCodes kullanarak galerileri kullanmamıza izin veriyor. Bu eklentinin kullanımını kolaylaştırır.

Fiyatlandırma:

YouTube Vitrin eklentisi ücretsizdir . Bu eklenti, WordPress eklentileri kitaplığında mevcuttur. WordPress web sitenize indirip yüklemeniz yeterlidir.

2. Carousel Premium Eklentili YouTube Kanalı (WPBakery)

Carousel Premium Eklentili YouTube Kanalı, WordPress için en kolay eklentilerden biridir. WPBakery oluşturucuyu kullanarak YouTube Kanalınızı sayfanıza ekleyebilir veya birkaç tıklamayla yayınlayabilirsiniz. WPBuilder, en popüler WordPress sayfa oluşturucularından biridir. Basit bir deyişle, bu eklenti WPBakery oluşturucu için bir eklenti modülüdür. Bu eklenti, YouTube kanalınızı eklemenize ve istediğiniz yerde görüntülemenize olanak tanır. İhtiyacınıza göre özelleştirebiliriz. Örneğin, belirli bir YouTube kanalını veya oynatma listesini seçme özgürlüğümüz var. Bu eklentide 5’ten fazla farklı stil mevcuttur.

Carousel Premium Eklentisine sahip Youtube Kanalı da pek çok harika özelliğe sahip. Ancak bu premium bir eklentidir, bu yüzden bu eklentiyi satın almadan deneyemeyiz. Bu eklentiyi codecanyon.net adresinden satın alabilirsiniz . Ancak bu eklentinin her önemli özelliğini bu yazıda açıklamaya çalışacağız. Bu eklenti, duvarcılık, sıraya sığdır ve atlıkarınca gibi bazı görüntü düzeni seçeneklerine sahiptir. Ayrıca, kullanıcı katılımını artırmak için önceden tanımlanmış bazı araçlara sahiptir; Bu eklenti ayrıca Sonsuz Kaydırma ve Daha Fazla Yüklendi düğmeleri ekledi. Sayfalandırma özelliği de varsayılan olarak mevcuttur. Tüm temel özellikleriyle bu eklenti tamamen özelleştirilebilir ve galerinin görünümünü kontrol etmek için araçlar sağlar.

Bahsettiğimiz gibi, bir youtube video galerisi eklemek için Carousel Premium Eklentili YoTube Kanalı kullanıldı. Bunun da ötesinde, bu eklenti galeriler için otomatik yanıt veren düzenler oluşturur. Cihaz ekran boyutuna göre otomatik olarak yeniden boyutlandırılacaktır. Sütun numaralarını değiştirebilir ve ayrıca duyarlı cihazlar için ayarları özelleştirebiliriz. O halde kısaca tüm özelliklerine tek tek kısaca göz atalım.

Özellikler:

Carousel Premium Eklentili YoTube Kanalı, WPBakery oluşturucu için bir eklentidir ve sorunsuz çalışır. Bir satın alma işlemi yapmadan önce, bu eklentinin yalnızca WPBakery Builder ile çalıştığından emin olun.

Bu eklenti sayesinde sınırsız galeri oluşturabiliyoruz. Ve bir sayfaya veya gönderiye birden fazla galeri ekleyebiliriz.

Sonsuz Kaydırma, Daha Fazla Yükle düğmesi, Sonraki / Önceki bağlantılar gibi tüm sayfalandırma özellikleri zaten mevcuttur. Ve tüm sayfalandırma özellikleriyle, örneğin yazı tipi boyutu, metin rengi, kenarlık rengi, arka plan rengi vb. gibi tüm özelleştirme seçeneklerine de sahip olacaksınız.

Bu eklenti, tasarlanmış şablonlar ve düzenler ile birlikte gelir. 7 farklı tasarım şablonuna ve 3 farklı yerleşim düzenine sahip olacaksınız. Duvarcılık, Fitrows ve Carousel düzenlerdir. Daha sonra bunları ihtiyaçlarınıza göre de özelleştirebilirsiniz.

Animasyonlar için de seçenekleriniz var; Bu eklentide 132 önceden tanımlanmış animasyon mevcuttur.

Galerinin görünümü ve hissi üzerinde tam kontrol. Simgeler, HD etiketleri, video uzunluğu görüntüleme sayıları ve beğeniler gibi başlık, açıklama ve meta verileri görüntüleme seçeneklerimiz var.

Sosyal paylaşım seçeneği vardır, böylece kullanıcılar videoyu doğrudan sosyal medya platformlarında paylaşabilirler.

İlgili video ve önerilen video bölümleri üzerinde tüm kontrole sahip tam paket. Gösterilmesi/gizlenmesi gereken Bilgileri seçebilirsiniz. Bu eklentinin bir API anahtarına ihtiyacı yoktur.

Fiyatlandırma:

Carousel Premium Eklentisine sahip YoTube Kanalı, Codecanyon.net’te mevcuttur . Bir kerelik satın alma için 17 $ ödemeniz gerekiyor. 6 aylık destek fiyata dahildir. Ancak desteği 12 ay boyunca 5 $ uzatabilirsiniz.

3. YouTube Embed Plus Freemium WordPress Eklentisi

YouTube Embed Plus Freemium WordPress Eklentisi , YouTube video galerisi için en popüler eklentilerden biridir. Bu eklenti şu anda 200.000’den fazla aktif kurulumu geçiyor. Bu eklentinin yardımıyla bir YouTube kanalını veya belirli bir oynatma listesini görüntülemek için bir video galerisi ekleyebilirsiniz. Galeriye iyi bir görünüm kazandırmaya yardımcı olacak birden fazla özelleştirme aracı ve seçeneğine sahiptir. Otomatik oynatma ekleyebilir ve canlı akışları otomatik olarak yerleştirebiliriz. Bu eklenti ayrıca video başlangıcını özelleştirmek ve farklı içerik türleri eklemek için araçlar sağlar. Bu bir freemium eklentisidir. Ücretsiz sürüm, temel bir youtube galerisini görüntülemek için gereken tüm temel ayarlara sahiptir. Ve profesyonel sürüm, Video Lazy Loading gibi ekstra özelliklere sahiptir.

Şimdi galeriden ve küçük özelliklerinden bahsedecek olursak. Eklenti içerisinde onlarca küçük ve önemli özellik mevcuttur. Ücretsiz sürüm de tam özelliktir. Basit bir galeri görüntülemek istiyorsanız, profesyonel özellikler satın almanız gerekmez. Örneğin, eklenti bant genişliğini ve hızı azaltmak için oynatıcının hafif bir sürümünü yükleyecektir. Video oynatıcının gerçek sürümü de yüklenir, ancak ilk tıklamayı kesecektir. Bu eklenti Gutenberg blok düzenleyicisi ile uyumludur. Bu eklenti aynı zamanda Elementor, Beaver Builder, SiteOrigin ve görsel oluşturucu gibi tüm görsel oluşturucuları da destekler. Bu eklentiyi yükledikten sonra, (‘+’) simgesine tıklamanız ve YouTube Embed öğesini bulmanız yeterlidir.

Bu eklenti ile WordPress web siteniz için kolayca duyarlı video galerileri oluşturabilirsiniz. Galeri içerisinde kanala abone ol butonunu ve diğer paylaşım özelliklerini ekleyebilirsiniz. Bu eklenti ayrıca yerelleştirme desteğine sahiptir ve Pro eklentisi ile başka harika özellikler elde edersiniz. Bu eklenti, eşzamanlı oynatma kontrolü ile Canlı Akış için gerekli tüm özelliklerle birlikte gelir. Böylece kullanıcılar, aynı sayfada bulunabilecek birden fazla videoyu aynı anda oynatabilir. Yani, hemen aşağıda bulunan tüm önemli özellik listeleri. Tüm önemli özellikleri ekledik, o yüzden kısaca her özelliği tek tek anlayalım.

Özellikler:

YouTube Embed Plus, hem ücretsiz hem de premium eklentiler olarak mevcuttur. Ücretsiz sürüm sınırlı özelliklere sahiptir ve tüm ücretsiz özellikler premium sürüme dahildir.

Bu eklenti, Gtenbuurg blok düzenleyici ve Elemntor, Beaver Builder, SiteOrigin ve Visual Composer gibi bazı sayfa oluşturucularla mükemmel çalışır.

Bu eklenti tarafından oluşturulan Video Galerisi otomatik olarak yanıt verir. Ekran boyutuna veya cihaza göre sorunsuz çalışacaktır.

Galeriye bütün bir kanal veya belirli bir oynatma listesi ekleyebiliriz. Ayrıca özelleştirilebilir ızgara tabanlı galeriler oluşturacaktır.

Eklenti içinde, sürekli otomatik oynatma, YouTube Canlı Akış, YouTube Premier’leri ve Eşzamanlı oynatma kontrolü gibi birçok küçük özellik mevcuttur.

Bu eklentinin otomatik yerelleştirme adı verilen bir özelliği vardır. Bu özellik, kullanıcının bölgesine göre dili ve oynatıcı ayarlarını değiştirmenize olanak tanır.

Bu eklenti, galeriye özel bir görünüm vermenizi sağlayan tüm özelleştirme araçlarıyla birlikte gelir. Ve bunları web sitenizin herhangi bir yerinde kısa kodlarla kullanın.

Fiyatlandırma:

Bahsettiğimiz gibi, YouTube Embed Plus Freemium WordPress Eklentisi ücretsiz ve profesyonel sürümler olarak mevcuttur. Ücretsiz sürüm, WordPress Eklentisinin kitaplığında mevcuttur. Şimdi premium sürüm hakkında konuşalım. Profesyonel plan, 1 web sitesi için 39 dolardan başlar. Daha sonra kullanıma göre ödeme yapmanız gerekir. Örneğin, aynı eklentiyi birden fazla web sitesi için kullanmak istiyorsanız, 5 web sitesi desteği ve 1 yıllık eklenti desteği ile 99,99 dolarlık bir plan seçebilirsiniz.

4. YouTube için Yottie YouTube WordPress Galerisi

Yotti YouTube WordPress Gallery for YouTube, YouTube kanalınızı WordPress web sitenize entegre eden başka bir WordPress eklentisidir. Burada, belirli özellikler sağlayan bazı benzersiz eklentiler seçiyoruz. Yottie YouTube eklentisinin de bazı benzersiz özellikleri var. Örneğin, bu eklenti youtube beslemesini 100’den fazla parametre ile ayarlamamıza izin veriyor. Birden fazla önceden tanımlanmış renk şemasıyla birlikte gelir. Bu eklenti bile şu anda 15’ten fazla dili desteklemektedir. Bu nedenle, web sitesi WordPress’te olan bir vlogger için mükemmel bir eklenti olabilir. Yotti ayrıca diğer ünlü video web siteleri Vimeo ve Dailymotion’u da destekler. Özelleştirme desteği de mevcuttur; basit bir deyişle, yotti en basit eklentilerden biridir.

Yotti YouTube Gallery eklentisi, popüler Visual Composer sayfa oluşturucu ile uyumludur. Video beslemesi de dahil olmak üzere düzeni ve diğer öğeleri özelleştirilebilir hale getirir. Bu eklenti tüm özellikleri ile farklı eklentiler uygulamanıza da olanak tanır. Örneğin, özel Vimeo videolarını oynatmak gibi yenilikçi eklentilere sahip olabilirsiniz. Bu eklenti ayrıca video içeriğiyle ilgilenmek için daha fazla fırsat sunar. Herhangi bir videoyu, youtube kanalını ve herhangi bir özel oynatma listesini kaynak olarak ekleyebiliriz. Hatta bir grup video oluşturabilir ve gereksinimlerinize göre özel bir başlık ekleyebilirsiniz. Web siteniz için daha önemli olan video içeriğini görüntülemek için belirli yollarımız var.

Yotti YouTube WordPress Galerisi eklentisi, önceden tanımlanmış kullanmanıza izin verir. Galeri düzenleri için 3 seçeneğiniz var. Birkaç tıklamayla herhangi bir düzeni seçin ve web sitenizin tasarımına göre bir görünüm verin. Ayrıca Bilgileri göstermenize/gizlemenize yardımcı olacak birçok özelleştirme seçeneğimiz var. Tüm özelliklerle, Düzenlenebilir başlıklar ve açıklamalarla birlikte 5’ten fazla değiştirilebilir öğeyle Başlığı özelleştirebiliriz. Öyleyse, kısaca tüm önemli özellikleri tek tek görelim.

Özellikler:

Yotti YouTube WordPress Galerisi eklentisi premium bir eklentidir. Bu eklentiyi Codedanyon.net’ten satın alabilirsiniz . Bu eklenti herhangi bir demo veya deneme süresi sağlamaz, bu yüzden her önemli özelliği bu listede açıklamaya çalışacağız.

Düzen ve içerik sunumu için daha fazla seçeneğiniz var. Bu eklentide bulunan önceden tanımlanmış düzenlerden düzeni seçmeniz yeterlidir. Kendi video akışınızı oluşturabilirsiniz.

Bu eklentinin tanıtımında tartıştığımız gibi, bu eklenti tek bir video, YouTube Kanalı veya herhangi bir video grubu eklemenize yardımcı olacaktır. Bunun da ötesinde, başlık, logo, düğmeler ve yorumlar gibi video bilgilerini özelleştirebiliriz.

Bu eklenti, çok çeşitli video galerisi düzenlerine sahiptir. Bunlardan birini seçip birkaç tıklamayla web sitenize uygulayabilirsiniz. Ardından, seçilen düzeni web sitesi tasarımına göre bile değiştirebiliriz.

Izgara düzenini, sütun, satır, ok sayısını, kaydırma ve sayfalama özelliklerini değiştirebiliriz. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturmak için daha fazla seçenek var.

Şimdi üslup ve temalardan bahsedecek olursak. Bu eklenti, tam özelleştirme araçlarına sahip 4 varsayılan tema stiliyle birlikte gelir. Web sitenizin görünümüne göre renkleri ve yazı tiplerini bile değiştirebilirsiniz.

Yotti YouTube Gallery WordPress eklentisi, Google Adsense ile sorunsuz çalışır. Böylece görüşlerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz.

Bu eklenti, Avada, uncode ve Enfold gibi popüler temalar dahil olmak üzere herhangi bir WordPress temasıyla çalışır.

Bu eklentinin ortamı kullanıcı dostu ve basittir. Arayüz tamamen organize ve iyi yönetiliyor. Kodlama kullanmadan tüm galerileri tek bir yerden doğrudan yönetebiliriz.

Fiyatlandırma:

Yotti YouTube WordPress Galerisi eklentisi premium bir eklentidir. Bu eklenti herhangi bir deneme veya demo sunmaz. Bu yüzden eklentiyi Codecanyon.net’ten satın almamız gerekiyor. Bu eklentiyi 6 aylık destekle 49$’a satın alabilirsiniz.

5. Essential Grid Premium WordPress Eklentisi

Essential Grid Premium WordPress Eklentisi , bir YouTube video galerisini entegre etmek için kullanılır. Bu eklentinin çalışma mekanizmasını adından da anlayabilirsiniz. Bu eklenti, birkaç tıklamayla temel bir ızgara video galerisi eklemenize olanak tanır. Her nasılsa bu, YouTube Video Galerisi için en iyi çözümlerden biridir çünkü bu eklenti, galerinizi herhangi bir sayfaya veya gönderiye entegre etmek için gerekli tüm ayarları sağlar. Tıpkı diğer YouTube video galerisi eklentileri gibi, bu eklenti de özelleştirme araçlarına izin verir. Widget’ın görünümünü web sitemize göre değiştirmek için düzeni ve görünümü düzenlemek için araçlar. Bu eklenti ayrıca görünüm sorunlarını çözer ve görünümü, ızgarayı ve renkleri hızlı bir şekilde düzenlemek için canlı bir dış görünüm düzenleyicisi sağlar.

Essential grid Premium WordPress eklentisi, geniş bir kaynak destek listesine sahiptir. Bu eklentinin yardımıyla YouTube, Vimeo, kendi kendine barındırılan video, iFrame’ler, resimler, gönderiler, sayfalar, özel gönderi türleri, WooCommerce ve galerileri entegre edebilirsiniz. Bunun da ötesinde, bu eklenti önceden tanımlanmış animasyon ve yükleyicileri kullanmanıza da izin verir. Bu, widget’a daha iyi bir görünüm ve his verebilir. Widget’lar ve galeriler zaten duyarlı ve akıllı telefonlar, tabletler ve masaüstü bilgisayarlar gibi her türlü cihazla sorunsuz çalışıyor. Ancak bu eklenti yalnızca premium bir eklenti olarak mevcuttur, bu yüzden onları WordPress sitemizde kullanmak için önce satın almalıyız. Bu eklenti, bu eklentiyi Codecanyon.net’ten satın aldığınızda premium destekle birlikte gelir.

Bu eklenti, farklı kaynaklardan harika görünen resimler, videolar ve ses galerileri oluşturmamıza yardımcı olabilecek çok büyük bir özellik listesine sahiptir. Bu eklentiyi Instagram, YouTube, Vimeo, Twitter ve Flickr gibi sosyal medya akışlarına da bağlayabiliriz. Öyleyse kısaca bu eklentinin tüm önemli özelliklerini tek tek görelim.

Özellikler:

Essential Grid Premium eklentisi, premium bir eklentidir. Giriş bölümünde öğrendiğimiz gibi bu eklentiyi Codecanyon.net’ten satın alabilirsiniz. Bu eklenti, her tür medya içeriği için hepsi bir arada bir çözümle birlikte gelir.

Ses, Video ve görüntüler gibi farklı kaynaklarla sanal bir ızgara galerisi oluşturabiliriz. Bu eklentiyi Instagram, Flickr, Twitter ve YouTube gibi sosyal medya akışlarına da bağlayabiliriz.

Bu eklenti, parke taşı, duvarcılık ve hatta bazı varsayılan galeri düzenlerine sahiptir. Ayrıca, farklı cihazlarda daha duyarlı hale getirmek için ayarlara sahiptir. Örneğin, birinci sınıf bir görünüm ve his sağlamak için her ekran boyutu için sütun numaralarını seçebiliriz.

Gezinme ve sıralama mekanizması, bir ızgara galerisi için her zaman zorunlu bir özelliktir. Farklı platformlardan içerik ve dosya ekleyebilsek de filtre özelliği, kullanıcılarınızın galeriden en iyi içeriği bulmasına yardımcı olur.

Eklenti, gezinme, sayfalandırma, özelleştirmeler, sıralamalar ve düzenler gibi gerekli tüm özelliklere zaten sahiptir. Sadece galeri düzenini ihtiyaçlarımıza göre ayarlamamız gerekiyor.

Bu eklenti ayrıca önceden tanımlanmış birçok dış görünüme ve temaya sahiptir. Özelleştirmelerimizle bunlardan herhangi birini galeri temanız olarak seçebilirsiniz.

Bu eklentinin en beğenilen özelliklerinden biri görsel dış görünüm düzenleyicisidir. WordPress web siteniz için eşleşen bir galeri oluşturmak için tüm içeriğin görünümünü ve hissini değiştirebilirsiniz.

Bu eklenti yardımıyla sınırsız galeri oluşturabilirsiniz. Görsel düzenleyici, renk, yazı tipi, boyutlar ve kenarlıklar gibi öğeleri değiştirmenize olanak tanır.

Essential YouTube Premium galeri eklentisi, geliştirici araçları içe/dışa aktar adlı benzersiz bir özelliğe sahiptir. Bu aracın yardımıyla galeri görünümlerinizi kolayca içe ve dışa aktarabilirsiniz. Aynı galeriyi farklı WordPress web sitelerinde kullanabilirsiniz.

Fiyatlandırma:

Essential YouTube Premium galeri eklentisi yalnızca premium eklenti olarak mevcuttur. Herhangi bir deneme veya demo eklentimiz yok. Codecanyon.net’ten 69$ ‘a indirebilirsiniz . Bu fiyata 6 aylık premium destek dahildir. 12 aylık ekstra premium destek için desteği 12$ ile uzatabilirsiniz.

Çözüm:

Tebrikler, az önce bitirdiniz ve video galerisi için en iyi beş eklentiyi öğrendiniz. Bu makalede seçilen tüm eklentiler, özelliklerine ve benzersizliğine dayanmaktadır. İhtiyacınıza göre herhangi bir özel eklenti seçebilirsiniz. Bu makaledeki tüm bilgiler deneyim ve araştırmalara dayanmaktadır. Eklenti indirme sayfasına kolayca yönlendirilebilmeniz için bağlantıları da entegre ediyoruz. Hem Ücretsiz hem de Premium eklentileri burada bulabilirsiniz. Bu kadar destekleyici olduğun için çok teşekkür ederim.

2022’de WordPress için En İyi 5 Youtube Eklentisi