WordPress Dosyalarını boşaltmak için En İyi 4 Bulut Depolama Eklentisi

WordPress için bir bulut depolama eklentisi arıyorsanız, Ana WordPress sunucunuzdaki ağır medyayı özel bir bulut depolama hizmetine boşaltmak isteyebilirsiniz. Bunu yapmak istemenizin birçok nedeni var. Bunu yapmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu kısa listede, WordPress sunucunuzdan belirli bir bulut depolama hizmetine Medya yüklemenize yardımcı olabilecek 4 eklenti tanıtacağım.

Bulut Depolama eklentileri, görüntüleri, dosyaları ve belgeleri depolamayı ve sunmayı kolaylaştırır. WordPress medya dosyalarına her yerden kolayca erişebilirsiniz. Verilerinizi yüksek güvenlikle senkronize etmenizi sağlar. Bu bulut depolama eklentileri, web sitesi dosyalarınızın, belgelerinizin ve resimlerinizin güvenliğini ve güvenliğini sağlar. Bulut depolama eklentisinin çoğu, medya dosyalarınızı tıpkı CDN gibi sunucularından sunar. Sonuç olarak, site hızını ve performansını artırır veya iyileştirir.

WordPress medya dosyalarını WordPress eklenti dizininde depolamak için kullanılabilecek birçok eklenti vardır. Hepsinin kullanımı ücretsizdir. Bunları sitenize kolayca yükleyebilir ve etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca, tüm WordPress sitenizin yedeğini de alabilirsiniz. Bu nedenle, sitenizin çökmesi veya dosyaları kaybetmesi durumunda, medyanızı ve dosyalarınızı geri yüklemek için ikinci bir yolunuz olacaktır. Ayrıca eklenti, Amazon S3, dijital okyanus alanları, Google Cloud Storage ve daha pek çok popüler bulut depolama sağlayıcısıyla birlikte gelir. Ayrıca görüntü optimizasyon seçenekleri ve gelişmiş yeniden boyutlandırılmış araçlar içerir. WordPress siteleri için en iyi bulut depolama eklentileri listesinden bahsetmiştik.

En İyi WordPress Bulut Depolama Eklentilerinin Listesi

WP Offload Media

Medya Bulutu

WP- Vatansız

Google Cloud Storage

1. WP Offload Media

WP Offload Media eklentisi, WordPress siteleri için en iyi bulut depolama eklentilerinden biridir. Eklenti, WordPress’in medya yükleyicisi aracılığıyla eklenen resimleri, videoları, belgeleri ve diğer medyaları kopyalar. Ayrıca, WordPress medya yükleyiciden Amazon S3, Digital Ocean ve Google Cloud Storage gibi popüler bulut depolamaya otomatik olarak kaydeder. Eklenti, WordPress eklenti dizininde ücretsiz olarak mevcuttur. WordPress panosundan kolayca yükleyebilir ve etkinleştirebilirsiniz.

Eklenti, her medya dosyasının URL’sini ilgili bulut depolama alanıyla değiştirir. Görüntü küçük resimleri de kovaya kopyalanır ve doğru uzak URL aracılığıyla iletilir. Ancak, şu anda desteklenmediği için dosyaları doğrudan Amazon S3’e, dijital okyanus alanlarına veya Google bulut depolama alanına yükleyemezsiniz. Eklentiyi sitenize eklerseniz eski dosyaları bulut depolama alanına kopyalamaz. Pakete yalnızca yeni yüklenen dosyalar kopyalanacak ve paketten sunulacaktır. Ancak, mevcut medya dosyalarını işlemek için premium bir sürüme yükseltmeniz gerekecektir.

WP Offload Media eklentisi, görüntü optimizasyonu özelliklerini içermez. Şu anda, EWWW Image Optimizer eklentisini öneriyorlar. Eklentinin kullanımı ücretsizdir. Ayrıca premium bir sürüm sunar. Eklentinin premium sürümü, çeşitli bulut depolama seçenekleriyle birlikte gelir. Öyleyse kısaca eklentinin temel özelliklerini tartışalım,

Özellikler:

WP Offload Media eklentisi, görüntüleri, dosyaları, videoları Amazon S3, dijital okyanus ve daha pek çok popüler bulut depolama alanına kopyalar.

Eklenti, basit bir kurulum sürecine ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Ayrıca eklenti, herhangi bir bulut depolama alanı gibi her medya dosyasının URL’sini kolayca değiştirir.

Ancak, eklentiyi sitenizde etkinleştirdikten sonra, yalnızca yeni yüklenen dosyaları kopyalayacaktır. Mevcut dosyaları şu anda ortama kopyalayamazsınız. Mevcut dosyaları işlemek için eklentinin premium sürümüne yükseltebilirsiniz.

Eklenti, bulut depolamayı kullanmak için ücretsizdir. Ayrıca eklentinin premium sürümünü de sunar.

Ayrıca, WP Offload Media eklentisi görüntü optimizasyonu içermez. Son zamanlarda, EWWW Image Optimizer ile entegrasyon için çalışıyor.

Yüklenen dosyaları Medya Kitaplığından kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca WooCommerce ve Easy Digital Download gibi çeşitli entegrasyonlara sahip olacaksınız.

Fiyatlandırma Ayrıntıları:

WP Offload Media, WordPress için bulut depolama eklentisini kullanmakta ücretsizdir. WordPress eklenti dizininden ücretsiz olarak yükleyebilir ve etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca, gelişmiş seçeneklere sahip premium bir sürüm sunar. Eklenti üç ücretli plan sunar – Bronz, Gümüş ve Altın. Bronz planın maliyeti 39 ABD dolarıdır ve sınırsız sitede 2000’e kadar boşaltılmış Medya öğesi sağlar. Bu plan, WPML ve WooCommerce gibi tüm entegrasyonları ve bir yıllık standart e-posta desteğini içerir. Silver planı 59 dolardan satılır ve sınırsız sitede 6000’e kadar yüklenmiş Medya öğesi sağlar. Altın plan, çoklu site desteği, varlık çekme eklentileri ve sınırsız sitede 20.000’e kadar boşaltılmış Medya öğesi dahil olmak üzere birçok profesyonel seçenekle birlikte gelir. Altın planı 149 dolardan satılıyor. Premium seçenekleri kullanmak için eklentinin premium sürümüne yükseltebilirsiniz.

2. WP Stateless

WP Stateless , WordPress siteleri için en popüler başka bir bulut depolama eklentisidir. Bu eklentiyi kullanarak WordPress medyanızı Google Cloud Storage’dan kolayca yükleyebilir ve kopyalayabilirsiniz. WordPress eklenti kitaplığında ücretsiz olarak mevcuttur. WordPress medyanızı Google Cloud Storage’ın dağıtılmış sunucularından birkaç dakika içinde sunacaktır.

Eklenti, medya dosyalarını sunucunuz yerine Google Storage’da depolamanıza ve teslim etmenize olanak tanır. Google Cloud Storage coğrafi olarak yedeklidir, yani WordPress medya dosyalarınız en yakın sunucuda depolanır. Sonuç olarak, gecikmeyi azaltır ve site hızınızı artırır. Eklenti, medya dosyalarını senkronize etmeye gerek kalmadan WordPress web sitenizi birden fazla sunucu arasında ölçeklendirir. Google Bulut Depolama ve WordPress ile tam entegrasyonlara sahip olacaksınız.

Ayrıca, eklenti çoklu site desteği ile birlikte gelir. Tüm dosyalar güvenli modda (HTTPS) sunulacaktır. Yedekleme, CDN, durumsuz ve Geçici gibi birden fazla mod seçeneğiniz olacaktır. Eklenti, Google App Engine dahil sunucusuz platformlarla da uyumludur. WP Stateless eklentisi, WordPress medya URL’lerini yazı düzenleyicide ve metada Google Cloud Storage eşdeğerleriyle otomatik olarak değiştirir. Eklentinin kullanımı ücretsizdir. Ayrıca, size daha fazla GCS yapılandırması ve dosya URL’si özelleştirmesi sağlayan bir ayarlar paneline sahip olacaksınız. Bu eklentinin temel özelliklerini kısaca tartışalım,

Özellikler:

WP Stateless, güçlü bir bulut depolama eklentisidir. Google Bulut Depolama entegrasyonları ile birlikte gelir. Ancak, bulut depolama için başka seçeneğiniz olmayacak.

Eklenti, kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Bu eklentiyi kullanarak WordPress medyasını Google Cloud Storage’dan verimli bir şekilde sunabilir ve yükleyebilirsiniz.

Ayrıca, medyayı Google Cloud’un dağıtılmış sunucusundan sunmanıza olanak tanır.

Ayrıca medyanızı en yakın sunucuda saklayacak ve sitenizin sayfa hızını artıracaktır.

WP Stateless eklentisi, çoklu site desteği ile birlikte gelir.

Ayrıca Yedekleme, Durum Bilgisiz, CDN ve Geçici gibi birden çok modunuz olacaktır.

Ayrıca, Google App Engine gibi sunucusuz platformları da destekler.

Size daha fazla GCS yapılandırması ve dosya URL’si özelleştirmesi sağlayan bir ayarlar paneline sahip olacaksınız.

WP Stateless, bulut depolama eklentisini kullanmak için tamamen ücretsizdir.

Manuel olarak hizmet hesapları veya paketler oluşturmanız gerekmez. Otomatik olarak işlenecektir.

WP Stateless eklentisi, yayın düzenleyicide ve metada medya URL’sini otomatik olarak Google bulut depolama birimininkiyle değiştirir.

Ayrıca, mevcut dosya ve görüntüleri yüklemek için senkronize araçlara sahip olacaksınız.

Ayrıca, tüm WordPress medya dosyaları HTTPS modunda sunulur.

Fiyatlandırma Ayrıntıları:

WP Stateless eklentisi, WordPress için bulut depolama eklentisini kullanmak için tamamen ücretsizdir. Açık kaynaklı yazılımdır. Herhangi bir ek özellik için ödeme yapmanız gerekmez. Google bulut depolama alanında yeniyseniz, önümüzdeki 90 gün boyunca harcayabileceğiniz 300 ABD doları tutarında krediden yararlanacaksınız. Ancak, güvenlik amacıyla kredi kartı bilgilerinizi isteyeceklerdir. Ücretsiz deneme sona erdikten sonra premium planlarına manuel olarak yükseltme yapmadığınız sürece sizden ücret alınmaz.

3. Google Cloud Storage

Google Cloud Storage , WordPress siteleri için en popüler bulut depolama eklentilerinden biridir. Ayrıca medya dosyalarını Google Cloud Storage paketine yüklemenizi sağlar. Açık kaynaklı yazılımdır. Son zamanlarda, yeni müşterileri için Google Cloud’da harcamak üzere 300 ABD doları kredi teklif ettiler. Ancak, güvenlik nedeniyle ücretsiz denemeye başlamadan önce kredi kartı bilgileriniz istenecektir. Premium sürümlerine manuel olarak yükseltmediğiniz sürece sizden ücret alınmaz.

Eklenti, birçok gelişmiş seçenek ve özellik ile birlikte gelir. Diğer eklentilerin çoğu da Google Cloud paketiyle ilgileniyor. WP gibi, Stateless eklentisi yalnızca bir bulut depolama paketine erişim sağlar – Google Cloud Storage. Dosyalarınızı doğrudan Google Cloud Storage’a yükleyebilir ve yönetebilirsiniz. Bulut altyapınızı modernize edebilir ve VMware, SAP, Oracle ve Windows gibi kritik iş yüklerini çalıştırabilirsiniz. Bu eklentinin temel özelliklerini kısaca tartışalım,

Özellikler:

Google Cloud Storage eklentisi, dosyaları, görüntüleri ve belgeleri doğrudan Google Cloud Storage paketine yüklemenize olanak tanır.

Eklenti, kullanıcılara sorunsuz hizmetler sunmak için yalnızca WordPress ile entegre edilmiştir.

Ancak uygulamalarınızı, web sitelerinizi ve Firebase ve Google Maps API dahil hizmetlerinizi oluşturmanız ve çalıştırmanız gerekir.

Eklentinin kullanımı tamamen ücretsizdir. Yani ekstra özellikler için para ödemenize gerek yok.

Fiyatlandırma Ayrıntıları:

Google Bulut Depolama, kullanımı ücretsiz ve açık kaynaklı bir eklentidir. Eklenti, WordPress eklenti dizininden ücretsiz olarak kurulur ve etkinleştirilir. Ayrıca, eklentinin herhangi bir premium sürümü yoktur.

4. Media Cloud

Media Cloud , etkili WordPress Bulut Depolama eklentilerinden biridir. Eklenti, web sitenizin performansını artırır ve WordPress’teki medyayla çalışma şeklinizi kökten değiştirir. WordPress sunucunuzdaki görüntüleri, medyayı ve diğer dosyaları Amazon S3, Google Cloud Storage, DigitalOcean Spaces, DreamHost Object Storage ve diğerleri gibi çevrimiçi bulut depolamaya sunar. Daha sonra bu medyayı Amazon Cloud front, Cloudflare, Fastly vb. gibi bir CDN aracılığıyla sunabilirsiniz.

Media Cloud eklentisi, gerçek zamanlı görüntü optimizasyonu ve optimizasyon CDN’si de önde gelen Imgix ile entegre edilmiştir. Eklenti ayrıca gelişmiş kırpma seçenekleri, efektler, filtreler, filigranlama ve daha fazlasını sağlayan gelişmiş resim düzenleme araçları sağlar. Bu eklentiyi kullanarak Imgix yazılımının avantajlarından yararlanabilirsiniz. Sonuç olarak, sitenizin sayfa yükleme sürelerini azaltır ve şimdiye kadar var olmayan yaratıcı seçenekleri açar.

Eklenti, medya yüklemelerini otomatik olarak buluta kopyalar. Ayrıca Media Cloud, doğrudan bulut depolama sağlayıcınızdan, CloudFront’tan veya başka herhangi bir CDN’den hizmet verir. Medyanızı şimdi bulut depolama sağlayıcınızdan barındırmanıza veya bir CDN belirlemenize olanak tanır. Öyleyse, kısaca bu eklentinin temel unsurlarını tartışalım,

Özellikler:

Media Cloud, Imgix medya barındırma ile entegre edilmiştir.

Amazon S3, Google Cloud Storage, dijital okyanus alanları ve Wasabi gibi çeşitli Bulut Depolama sağlayıcılarına görüntü, medya ve belge yükleyebilir ve sunabilirsiniz.

Eklenti, Short Pixel, EWWW, Smush ve Imagify görüntü optimizasyon eklentileriyle uyumludur.

Ayrıca, ayarlarınızı WP Offload Media ve WP-Stateless’tan otomatik olarak içe aktarır.

Gelişmiş bir görüntü kırpma aracına ve doygunluk, kontrast, otomatik düzeltme, keskinleştirme, bulanıklaştırma ve daha fazlasıyla gelişmiş görüntü düzenlemeye sahip olacaksınız.

Eklentinin bir bulut depolama tarayıcısı vardır. Ayrıca, medyayı buluttan medya kitaplığınıza aktarmanıza olanak tanır.

Media Cloud eklentisi WPML, WooCommerce ve Easy Digital Download ile entegredir.

Ayrıca, diğer bulut depolama eklentilerinden farklı olarak bir Görüntüleyici boyut yöneticisi de sağlar.

Eklenti, ağ düzeyinde çoklu site desteği ile birlikte gelir.

Media Cloud, bulut depolama eklentisini kullanmakta ücretsizdir, ancak aynı zamanda premium bir sürüm de sunar.

Fiyatlandırma Ayrıntıları:

Media Cloud, kullanımı ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. WordPress eklenti kitaplığından ücretsiz olarak yükleyebilir ve etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca, bir pro sürümü de sağlar. Eklenti altı ücretli plan sunar – Temel, Pro, Ajans, Multisite Basic, Multisite Pro ve Multisite Unlimited. Temel planın aylık maliyeti 2,99 ABD dolarıdır ve tek bir site için lisansla birlikte gelir. Ayrıca bu plan, birden çok bulut depolama sağlayıcısı, Imgix entegrasyonu, gelişmiş görüntü kırpıcı ve daha fazlasını içerir. Pro planı ayda 6,99 ABD dolarından perakende satış yapar ve bulut depolama tarayıcısı, doğrudan bulut yüklemeleri, buluttan medya içe aktarma ve daha pek çok profesyonel özellik sunar. Planları istediğiniz lisansa göre satın alabilirsiniz.

Ajans planı, tek bir site lisansı için aylık 18,99 ABD dolarıdır. Program, tüm profesyonel özelliklerden, öncelikli e-posta desteğinden oluşur. Multisite Basic planı, filigran, görüntü optimizasyon eklentileri ve daha pek çok şey dahil olmak üzere on site lisansı için ayda yaklaşık 9,99 ABD doları tutarındadır. Ayrıca, Multisite Pro planı, on site lisansı için aylık 19,99 ABD Doları’ndan satılmaktadır. Multisite Unlimited planı, sınırsız siteler için aylık 99,99 dolara mal olacak. Ayrıca, bu plan tüm Multisite Pro özelliklerini ve kişisel bir başarı yöneticisini içerir. Böylece, bu eklentinin premium özelliklerinin kilidini açmak için istediğiniz herhangi bir premium plana yükseltebilirsiniz.

Çözüm:

Yukarıda bahsedilen Bulut Depolama eklentileri, kullanışlı ve güçlü WordPress eklentilerinden bazılarıdır. Bu eklentiler milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor ve güveniliyor. Ayrıca, tüm eklentiler sitenizin medya dosyalarının, belgelerinin ve videolarının güvenliğini ve güvenliğini sağlayacaktır. Bulut eklentileri, WordPress eklenti kitaplığında ücretsiz olarak bulunur, böylece bunları doğrudan WordPress panosundan yükleyebilirsiniz. Eklentiler ayrıca gelişmiş araçlar ve seçenekler içeren premium bir sürümle birlikte gelir. Bu eklentileri kullanarak artık dosyaları, belgeleri ve videoları ilgili bulut depolama sağlayıcısına yükleyebilirsiniz. Daha sonra dosyaların medya URL’sini belirli bulut depolama sağlayıcısına değiştirirler.

Ayrıca, bu eklentinin temel özelliklerinden biri, tüm dosyaların HTTPS modundan desteklenmesidir. WP Offload Media ve WP Stateless’ın gelişmiş araçlara ve seçeneklere sahip en popüler bulut depolama eklentileri olduğunu öneriyoruz. Ayrıca, eklentilerin ücretsiz sürümü, sitenizin sayfa yükleme süresini azaltmak için gerekli tüm özelliklerle birlikte gelir. Bu makalenin siteniz için uygun bulut depolama eklentisini seçmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

WordPress Dosyalarını boşaltmak için En İyi 4 Bulut Depolama Eklentisi