WP GoToWebinar Eklentisini Kullanarak WordPress’te Web Seminerleri Nasıl Düzenlenir

WP GoTo Web Semineri, WordPress siteleri için güçlü web semineri eklentilerinden biridir. Eklenti, sitenizi GoToWebinar hesabınızla entegre etmenize olanak tanır. Bundan sonra kayıt, anket ve anket, analitik gibi birçok özelliği kullanabileceksiniz. Eklenti, WordPress eklenti dizininde ücretsiz olarak mevcuttur. Oradan kolayca kurabilirsiniz. Ayrıca, yaklaşan web seminerlerinizi veya kayıt sayfalarınızı siteye yerleştirmek için kısa kodlar oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, kayıt sayfanızın çeşitli ayrıntılarını ayarlardan değiştirebilirsiniz. Eklentinin çok basit bir arayüzü var. Mobil uyumlu bir web semineri eklentisidir ve akıllı önbelleğe almayı destekler. Bu eklenti, spam gönderilerini kontrol altında tutmak için ReCAPTCHA’yı da destekler. Yaklaşan web seminerlerini GoToWebinar hesabınızdaki bir tabloda, takvimde veya widget’ta görüntüler.

Ayrıca, özel kayıt formunu sitenizin herhangi bir sayfasında gösterebilirsiniz. Ayrıca, kayıt formunu gönderdikten sonra mesajları değiştirebilirsiniz. Özel başarı mesajlarını, hata mesajlarını ve önceden kayıtlı mesajları değiştirebilirsiniz. Active Campaign, Hubspot CRM, MailChimp, Pipedrive CRM ve Zoho CRM ile kayıt formlarını bağlamanıza olanak tanır.

Kısa kodları veya WP Bakery Sayfa Oluşturucu eklentisini kullanarak, herhangi bir gönderiye gelecek web seminerleri veya kayıt formları yerleştirebilirsiniz. Ayrıca eklenti, kullanıcılarınızın yaklaşan web semineri ekranlarının saatlerini ve tarihlerini kendi yerel saat dilimlerine dönüştürmelerine olanak tanır. Ayrıca standart kayıt formu alanlarını çevirebilir veya değiştirebilirsiniz. Eklenti, widget alanları, kenar çubukları veya sayfalar gibi web seminerlerini sitelerinizin herhangi bir yerinde görüntülemek için kısa kodlar sağlar. Ayrıca, çeşitli öğelerin renklerini özelleştirebilecek ve yaklaşan web seminerlerinde kullanıcılarınıza ek bilgiler sağlayan fareyle üzerine gelme araç ipuçlarını etkinleştirebileceksiniz. Öyleyse, bu eklentinin tüm temel özelliklerini kısaca tartışalım.

Özellikler:

 • Eklenti, spam gönderimlerini önlemek için ReCAPTCHA’yı destekler. Kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı güvenlik sağlar.
 • Bu eklenti, mobil uyumlu bir arayüz sunar.
 • Ayrıca, sitenizi ayakta tutmanızı sağlayan akıllı önbelleğe almayı da destekler. Mobil duyarlı site, esnek kullanım için de yardımcı olacaktır.
 • Bu eklenti ayrıca farklı form türleri sağlar. 
 • Kısa kodları kullanarak herhangi bir sayfaya yaklaşan web seminerlerini veya kayıt formlarını yerleştirebilirsiniz. Hatta kaydı ve diğer sayfaları özelleştirebilirsiniz.
 • Ayrıca, bu eklentiyi kullanarak yaklaşan web seminerlerini GoToWebinar hesabınızdaki bir tabloda, takvimde veya widget’ta görüntüleyebilirsiniz. Kayıt, anketler ve anketler ve analitik gibi çeşitli özellikler sunar.
 • Eklentinin kullanımı ücretsizdir ve WordPress eklenti kitaplığında mevcuttur. Ancak, ücretsiz sürüm sınırlı özelliklerle birlikte gelir. Eklentinin profesyonel özelliklerini kullanmak için profesyonel sürüme yükseltmeniz gerekecek. 
 • Ayrıca kayıt formlarını çeşitli CRM platformlarına bağlayabilirsiniz. Active Campaign, Hub spot CRM, Mail Chimp, Pipe drive CRM ve Zoho CRM’yi içerir.
 • Profesyonel sürüm, çeşitli CRM platform entegrasyonları, araç çubuğu geri sayımı ve profesyonel seçenekler sunar. 

Fiyatlandırma Ayrıntıları:

Bu eklenti, WordPress platformu için ücretsiz bir web semineri eklentisidir. WordPress eklenti dizininden ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. Ayrıca, eklenti profesyonel bir sürüm sağlar. Ayrıca pro sürümünü 59 dolardan başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz. Bu plan yalnızca tek bir site lisansı sunar. Sınırsız sayıda site için lisans satın almak istiyorsanız, yaklaşık 259 $ tutacaktır. Mükemmel web seminerim, genel web seminerlerim ve indirimli web seminerim ürünlerim gibi web semineri ürünlerini de satın alabilirsiniz. Web seminerini 30 dakikaya kadar planlamanıza olanak tanır. Müthiş web seminerim 89 dolar ve halka açık web seminerleri 45 dolardan satılıyor. Bu ürünleri ve eklentinin profesyonel özelliklerini kullanmak istiyorsanız pro sürüme geçebilirsiniz. 

WP GoToWebinar Eklentisi Nasıl Kurulur ve Etkinleştirilir

Yükleme işlemi Basittir. Eklentiyi kurmak ve etkinleştirmek için aşağıda belirtilen basit adımları takip edebilirsiniz. 

 • Adım 1:  WordPress sitenizin yönetici paneline erişin. Siteye yeni bir eklenti yüklemek için izinleriniz olmalıdır.
 • Adım 2: Yönetici panelinin sol kenar çubuğundan “ Eklentiler ” seçeneğine tıklayın. Ardından  yeni bir eklenti yüklemek için Yeni Ekle seçeneğine tıklayın.
 • Adım 3: Arama çubuğunu bulun ve arama sorgusu olarak “ WP GoToWebinar ” yazın. Aşağıdaki resme benzer bir eklenti arayın.
 • Adım 4: İndirme ve kurulum sürecini başlatmak için “Şimdi Kur” düğmesine tıklayın .
 • Adım 5: Eklentiyi etkinleştirmek için “ Etkinleştir ” düğmesine tıklayın.

Artık eklentiyi başarıyla yüklediniz ve etkinleştirdiniz. Bu eklentiyi kullanarak web seminerlerini yönetebilirsiniz.

WP GoToWebinar Eklentisi Nasıl Kurulur

Eklentiyi sitenizde etkinleştirdikten sonra bu eklentiyi sitenizde kullanmaya başlayabilirsiniz. Web seminerlerini planlamak için bazı ayarlar yapmanız gerekecektir. Bu eklentinin nasıl kullanılacağını aşağıda adım adım açıkladık, 

 • Adım 1: İlk olarak, WordPress panosunun sol tarafında bulunan “Ayarlar ” seçeneğine gidin. Ardından “ WP GoTowebinar” seçeneğini seçin. 
 • Adım 2: Kurulum sayfasına yönlendirileceksiniz. Birçok ayar seçeneği göreceksiniz. “ Genel seçenekler ” sekmesine tıklayın. “GoToWebinar ile bağlanmak için burayı tıklayın” butonuna tıklayarak GotoWebinar’a bağlanabilirsiniz . Ancak bu, paylaşılan bir uygulamadır, yani API hız sınırlarına tabidir. GoToWebinar Tüketici Anahtarını girin 
 • Adım 3: Bundan sonra tarih ve saat biçimini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca GMT araç ipucunu devre dışı bırakmanıza da olanak tanır . Bir kullanıcı web seminerinizin başlangıç ​​tarihi ve başlangıç ​​saatinin üzerine geldiğinde bir araç ipucu görüntülenir. Ayrıca araç ipucu metin rengini, arka plan rengini ve kenarlık rengini de düzenleyebilirsiniz. Ayrıca simge bağlantı rengini değiştirmenizi sağlar. 
 • Adım 4: Eklenti, özel kayıt sayfasını görüntülemek için sayfayı seçmenize olanak tanır . Mevcut herhangi bir sayfayı seçebilirsiniz. Ancak bu seçenek tamamen isteğe bağlıdır. Kayıt sayfasını görüntülemek için seçilen sayfaya [gotowebinar-reg] kısa kodunu eklemeniz gerekir. Aynı şekilde, teşekkür sayfasını göstermek istediğiniz herhangi bir sayfayı da seçebilirsiniz. 
 • Adım 5: Saat dilimi dönüştürme bağlantısını etkinleştirebilirsiniz. Kayıt formunda Google reCAPTCHA’yı etkinleştirmek istiyorsanız, bu ayara reCAPTCHA site Anahtarınızı girin . reCAPTCHA anahtarınızı alabilirsiniz. Boş bırakırsanız, reCAPTCHA kullanılmayacaktır. Eklenti ayrıca kayıt formunun sonuna bir onay onay kutusu ekler. Kayıt yapılmadan önce bu onay kutusunun işaretlenmesi gerekir.
 • Ayrıca, bir web semineri iptal edildiğinde veya genel bir hata olduğunda kayıt sayfasında içeriği görüntülemenize olanak tanır. Ayrıca, gerekli alan mesajını değiştirebilirsiniz. “ Tüm Ayarları Kaydet” seçeneğine tıklayın.
 • “Önbelleği Temizle” bölümünden, web seminerlerinin tüm önbelleğini temizleyebilirsiniz. Eklentinin profesyonel sürümünde web seminerleri oluşturma, web semineri ürün yöneticisi, profesyonel seçenekler ve araç çubuğu geri sayımı gibi diğer seçenekler mevcuttur. Web semineri performansını ayrıca WordPress içinden gelişmiş raporlama araçlarımızla izleyebilirsiniz. Kayıt formlarını Campaign Monitor, Constant Contact, Hub spot CRM, Insightly CRM ve Mail Chimp vb. ile bağlayabilirsiniz. Ancak bu özellikler profesyonel sürümde mevcuttur. eklentinin. Profesyonel özelliklerin kilidini açmak istiyorsanız, profesyonel sürümü satın alabilirsiniz. 

Çözüm 

WP Gotowebinar, en iyi WordPress web semineri eklentilerinden biridir. Bu eklentiyi kullanarak sitenizdeki web seminerlerini kolayca planlayabilirsiniz. Eklenti, web seminerlerini sitenizin herhangi bir yerinde görüntülemek için kısa kodlar sağlar. Web semineri eklentisini kullanmak ücretsizdir. Ancak ücretsiz sürüm sınırlı özelliklerle birlikte gelir. Profesyonel seçeneklerin ve CRM platform entegrasyonlarının kilidini açmak için profesyonel sürüme yükseltebilirsiniz.

Ayrıca, kayıt formunu gönderdikten sonra kayıt sayfalarını ve özel mesajları özelleştirmenize izin verecektir. Ayrıca WordPress içindeki gelişmiş raporlama araçlarımızla web semineri performansını izlemenize olanak tanır. Profesyonel sürüm, performans seçeneklerini izleme ve web semineri ürün yöneticisi seçenekleri gibi birçok gelişmiş özellik sunar. Bu makalenin, WP Go To Webinar Eklentisini kullanarak web seminerlerini planlamanıza ve yönetmenize yardımcı olacağını umuyoruz. 

WP Go To Webinar Eklentisini Kullanarak WordPress’te Web Seminerleri Nasıl Düzenlenir