WordPress’te PublishPress nasıl kurulur ve yapılandırılır

PublishPress Plugin, Takvimi yönetmek için popüler WordPress eklentilerinden biridir. Eklenti, içeriği planlamak için bir editoryal takvim de dahil olmak üzere WordPress içeriğini yönetmek için ihtiyacınız olan tüm özelliklere sahiptir. İçerik güncellemeleri için özel durum ve bildirimler oluşturabilirsiniz. WordPress eklenti dizininden ücretsiz olarak yükleyebilir ve etkinleştirebilirsiniz. Bu eklentiyi kullanarak yüksek kaliteli içerik yayınlayabilirsiniz. Ayrıca, WordPress içeriğini etkin bir şekilde yönetmek için bir takvim oluşturabilirsiniz.

Takvim, yayınlama programınıza ilişkin güçlü bir genel bakış sağlar. Editoryal Takvimi kullanarak içeriğin ne zaman planlandığını ve ne zaman yayınlandığını kolayca görebilirsiniz. Ayrıca içeriği yeni yayın tarihine sürükleyip bırakabilirsiniz. Ayrıca, Takvimi gönderi durumuna, kategorilere, kullanıcılara veya gönderi türlerine göre filtrelemenize olanak tanır. Ayrıca, Kullanıcılar herhangi bir gönderi için bireysel olarak veya kullanıcı gruplarını seçerek bildirimlere abone olabilirler. PublishPress eklentisi, gönderi türlerine, kategorilere, durum değişikliklerine ve çok daha fazlasına dayalı güçlü bildirim iş akışları oluşturmanıza olanak tanır.

Takvim, tarihlere göre düzenlenmiş içeriği görmenizi sağlar. Ayrıca, İçeriğe Genel Bakış, ayrıntılı incelemenize ve duruma, kategorilere veya kullanıcılara göre düzenlenmiş içeriği görmenize olanak tanır. Ayrıca durumu, rengi ve simgeyi özelleştirebilirsiniz. Durum eklemenizi de sağlar. Bu eklentinin en önemli özelliği yorum yapabilmesidir. Yazdığınız her gönderinin altına yorum bırakabilirsiniz. Yazarlar ve editörler arasındaki bu özel görüşme, yayınlanmadan önce nelerin değiştirilmesi gerektiğini tartışmanıza olanak tanır. Eklentinin hem premium hem de ücretsiz bir sürümü vardır. Ayrıca eklenti, PublishPress yazar pro, Publishpress izni pro ve daha pek çok profesyonel eklenti sağlar. Bu eklentinin temel öğelerini kısaca tartışalım,

Özellikler:

 • PublishPress eklentisi, WordPress içeriğini yönetmek için güçlü özellikler sağlar.
 • Eklenti, kullanıcı dostu bir arayüze ve basit bir kurulum sürecine sahiptir.
 • Eklenti, editoryal Takvim özelliğiyle birlikte gelir. Editoryal Takvimi kullanarak içeriğin ne zaman planlandığını ve ne zaman yayınlandığını kolayca görebilirsiniz.
 • Ayrıca, içeriği yeni yayın tarihlerine sürükleyip bırakabilirsiniz.
 • Ayrıca, kullanıcılar herhangi bir gönderi için bireysel olarak veya kullanıcı gruplarını seçerek bildirimlere abone olabilirler.
 • Eklenti, gönderi türlerine, kategorilere, durum değişikliklerine ve çok daha fazlasına dayalı olarak güçlü bildirim iş akışları oluşturmanıza olanak tanır.
 • Takvim’de durumu ve meta verileri özelleştirebilirsiniz. Yeni durum için simgeler, renkler eklemenizi sağlar. Ayrıca, bilgi ve açıklamayı, meta veri türünü girebilirsiniz.
 • Eklentinin ücretsiz ve premium bir sürümü var. Premium sürüm, çeşitli gelişmiş seçenekler ve araçlar sunar.
 • Ayrıca, kullanıcılarınızın yazdığınız her yazının altına yorum bırakmasına olanak tanır.
 • Meta veriler, içeriğiniz için önemli gereksinimleri takip etmenizi sağlar. Bu özellik, alanlar oluşturmanıza ve içerik öğeleri hakkında bilgi depolamanıza olanak tanır.
 • Eklenti özelliklerinin Pro sürümü, içeriğin yayınlanma tarihinden önce veya sonra bildirim göndermenize olanak tanır.
 • Premium sürüm, PublishPress yazar Pro, PublishPress Blocks Pro, PublishPress izin yanlısı ve daha pek çok profesyonel eklenti içerir.
 • Profesyonel eklentilerin ve gelişmiş araçların kilidini açmak için premium sürüme yükseltebilirsiniz.

Fiyatlandırma Ayrıntıları:

PublishPress, zengin özelliklere sahip ve kullanımı ücretsiz bir WordPress eklentisidir. WordPress eklenti kitaplığından ücretsiz olarak yüklenebilir ve etkinleştirilebilir. Eklenti ayrıca premium bir sürüm sağlar. Bir premium sürüm sunar – PublishPress Pro. Lisansı tek bir site için satın almak istiyorsanız, maliyeti 79 ABD dolarıdır. İki site için lisans satın almak istiyorsanız, yaklaşık 139$ tutacaktır. Üç site için lisansı 199$’dan satın alabilirsiniz. Fiyatlandırma, site lisanslarına olan ihtiyacınıza göre değişecektir.

PublishPress Eklentisi Nasıl Kurulur ve Etkinleştirilir

PublishPress’i WordPress sitenize indirmek ve kurmak için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 • Adım 1: Her şeyden önce, WordPress yönetici kontrol panelinize giriş yapın. Yeni bir eklenti yüklemek için yönetici erişimine veya eklenti yükleme iznine sahip olmanız gerekir.
 • Adım 2:  Yönetici panelinin sol kenar çubuğundan Eklentiler seçeneğine tıklayın. Ardından  yeni bir eklenti yüklemek için Yeni Ekle seçeneğine tıklayın.
 • Adım 3: Şimdi, sayfadaki arama çubuğunu bulun ve  arama sorgusu olarak Publishpress’i girin . Bir sürü eklenti bulacaksınız. Aşağıdaki resme benzer olanı bulun.
 • Adım 4:  Eklentiyi WordPress sitenize indirip yüklemek için Şimdi Yükle düğmesine tıklayın.
 • Adım 5:  Eklentiyi sitenizde etkinleştirmek için mavi arka plana sahip Etkinleştir düğmesine tıklayın.

Eklenti artık eyleme hazır. Şimdi, WordPress’te PublishPress’in nasıl kurulacağını görelim.

PublishPress Eklentisi Nasıl Kurulur

Eklenti aktif olduğunda, sağlaması gereken tüm özellikleri kullanabiliriz. Bu bölümde size siteniz için Publishpress eklentisini nasıl kuracağınızı göstereceğim.

 • Adım 1:  Öncelikle, WordPress panosunun sol tarafındaki panelde bulunan “ PublishPress ” seçeneğine gidin. Ardından “ Ayarlar”  seçeneğini seçin.
 • Adım 2:  Şimdi bir kurulum paneliniz olacak. Dört bölümü değiştirebilirsiniz – Genel, Takvim, Meta Veriler ve durum. İlk önce “ Genel ” seçeneğini seçin. Bu bölümde, içeriğe genel bakışı düzenleyebilirsiniz. Yazı türlerine içerik eklemenizi sağlar. Ayrıca, bildirim ayarlarını değiştirmenize olanak tanır. “Beni haberdar et” veya “Bana haber vermeyi durdur” seçeneğini etkinleştirebilirsiniz. Ardından e-postayı ve web sitesi adını ekleyebilirsiniz. İçeriğin yazarını ve içeriği düzenleyen kullanıcıları da bilgilendirebilirsiniz.
 • Adım 3:  Bundan sonra,  “Bildirim İş Akışı ” bölümüne gidin. “Editör yorumlarında bildir” ve “içerik yayınlandığında bildir” seçeneklerini etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca eklenti, meta veriler, Takvim, heykeller, bildirimler, içeriğe genel bakış ve diğer seçenekler gibi istediğiniz özellikleri seçmenize olanak tanır. İstediğiniz özellikleri etkinleştirin. Düzenlemeyi bitirdikten sonra, “Değişiklikleri Kaydet” düğmesine tıklayın.
 • Adım 4:  Şimdi “ takvim”  sekmesine tıklayın. Bu bölümde, görünmesini istediğiniz gönderi türünü etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca, yayınlama zamanını görüntülemek için heykelleri seçmenize olanak tanır. Ayrıca saat biçimini ve günlük tam görünür gönderileri de ayarlayabilirsiniz. “Değişiklikleri kaydet” seçeneğine tıkladığınızdan emin olun.
 • Adım 5:  “ Meta veriler”  bölümünde, yeni meta veriler ekleyebilir ve mevcut meta verileri göstermek istediğiniz seçenekleri seçebilirsiniz. “Değişiklikleri Kaydet” düğmesine tıklayın.
 • Adım 6: Bundan sonra,  yazılar veya sayfalar için meta verileri etkinleştirmek için “ Meta Veri” bölümünün  altındaki “Seçenek” sekmesine tıklayın . Şimdi, yeni meta verileri eklemek için ‘Yeni “Meta Veri Ekle” seçeneğine gidin. Önce meta veri alanlarının adını girin, ardından bilgi ve açıklamayı girin. Meta veri türünü seçmenize ve kullanıcılar tarafından görüntülenebiliyorsa veya görüntülenmiyorsa seçeneği etkinleştirmenize olanak tanır. Düzenlemeyi bitirdikten sonra, “Yeni Meta Veri Terimini Kaydet” düğmesine tıklayın.
 • Adım 7:  Şimdi “ Durum”  sekmesine gidin. Durum açılır menüsünü yazı düzenleme ekranında gösterebilirsiniz. “Değişiklikleri Kaydet” düğmesine tıklayın. Yeni bir durum alanı eklemek istiyorsanız, durum bölümünün altındaki “Yeni Ekle” sekmesine tıklayın. İlk olarak, durumun açıklamasını ve adını eklemelisiniz. Ardından, durumun kimliği için rengi düzenlemenize ve durum için simgeyi seçmenize olanak tanır. Düzenlemeyi bitirdikten sonra, “Yeni Durum Ekle”  düğmesine tıkladığınızdan emin olun  . Bu şekilde, PublishPress eklentisini kolayca kurabilirsiniz.

WordPress’te Publishpress eklentisini bu şekilde kurabilirsiniz.

Çözüm

Kurulum ve kurulum süreci çok basittir. Eklentiyi kurmak ve etkinleştirmek için aşağıda belirtilen adımları takip edebilirsiniz. Ayrıca, bu eklentinin nasıl kurulacağını adım adım anlattık. Bu makalenin, PublishPress Eklentisini kullanarak sitenizin ön ucundaki kullanıcıları değiştirmenize yardımcı olacağını umuyoruz.

WordPress’te PublishPress nasıl kurulur ve yapılandırılır