2022’de WordPress İçin En İyi 5 Canlı Sohbet Eklentisi

Herhangi bir web sitesini başarılı kılmak için canlı sohbet desteği genellikle gereklidir. Daha iyi ve daha hızlı destek sağlamak için müşterilerinizle sürekli bağlantı kurmanız gerekir. Ancak, müşterilerinize anında destek sağlamak için web siteniz için doğru eklentiyi nasıl seçeceğiniz.

Aralarından seçim yapabileceğiniz 400’den fazla WordPress canlı sohbet eklentisi var. Hangisini seçeceğiniz biraz kafa karıştırıcı. Merak etme; İhtiyacınıza göre size en uygun eklentilerin listesini bir araya getirdik.

  • Başlamadan önce, WordPress’e canlı sohbet eklentisi eklemenin neden gerekli olduğuna bakalım.
  • WordPress’e Canlı Sohbet Eklentisi eklemenin faydaları
  • WordPress, piyasadaki en güçlü ve kullanımı kolay CMS’lerden biridir.
  • Her 4. site internetteki WordPress sitesidir. Yani mesele şu ki, WordPress CMS kullanarak bir site oluşturursanız, canlı sohbet eklentisi eklemek çok kolaydır.
  • Kullanıcılar sitenizi ziyaret ettiğinde, sitenizde aşağıdakileri bekleyebilirler.

ANINDA DESTEK

Yeni kullanıcılar, örneğin yeni bir arayüz nedeniyle genellikle sitenizde takılıp kalıyorlar, böylece doğrudan destek ekibiyle iletişime geçip sorunu çözmeye çalışabilirler. WordPress, sizin için bir canlı sohbet eklentisi eklemenizi kolaylaştırır.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Zamanında hızlı destek sağlamak, kullanıcılarınızı her zaman mutlu eder. Memnun müşteriler kalitenizi bildikleri için sitenizi tekrar tekrar ziyaret ederler. WordPress eklentileri, diğer araçlarla entegre olmanıza, zamandan tasarruf etmenize ve müşteri sorgularını kolayca çözmenize olanak tanır.

MÜŞTERİ DEĞERİNİ ARTIRIN

Markalarla konuşan müşterilerin diğerlerine kıyasla dönüşüm sağlama olasılığı daha yüksektir. Canlı sohbet eklentileri, daha fazla müşteriyi bağlamanıza yardımcı olur ve şirketiniz her müşteriyle daha fazla değer yaratır.

HubSpot

Hubspot , piyasadaki 200.000’den fazla aktif kurulum ile en iyi ve kullanımı kolay eklentilerden biridir. Eklenti, web sitesine hızlı bir şekilde canlı sohbet eklemenize ve müşterilerinize 7/24 destek sağlamanıza yardımcı olur. Anlık yanıtları azaltmak ve siz uyurken ziyaretçilerinize yardımcı olmak için bir sohbet robotu da ekleyebilirsiniz.

Eklenti, biri formu doldurduğunda veya canlı sohbetiniz ve sohbet robotunuzla etkileşim kurduğunda kullanıcılara otomatik olarak bir e-posta gönderir.

Eklentinin tüm özellikleri, müşterilerinizle etkileşim kurmanızı kolaylaştırır ve daha iyi bir şekilde bir topluluk oluşturmanıza yardımcı olur. Eklentinin ücretsiz ve premium özelliklerine bakalım.

ÜCRETSİZ ÖZELLİKLER

Canlı sohbet ve botlar

Canlı sohbet ve bot özellikleri, yeni potansiyel müşterileri dönüştürmek ve müşterilerinize kaliteli destek sağlamak için ziyaretçileri gerçek zamanlı olarak bağlamanıza olanak tanır. Canlı sohbet konuşmalarını otomatikleştirmek için botları da kullanabilirsiniz.

İletişim ve Müşteri Adayı Yönetimi

Şirket ve iletişim kayıtlarını kolayca ekleyebilir ve bu kayıtları güncel tutabilirsiniz. Ayrıca, kişilerle yaptığınız her etkileşimi de bildirebilirsiniz.

Boru Hattı Yönetimi

Eklenti, tek bir tıklamayla CRM’nize çeşitli fırsatlar eklemenize ve kontrol panelinizden anlaşma ilerlemesini izlemenize olanak tanır.

E-posta İzleme

Bir e-postayı kimin açıp bağlantıya tıkladığını kolayca kontrol edebilir veya e-posta takibi ile eki indirebilirsiniz.

İletişim etkinliği

Form gönderimi, satış etkinliği, sayfa görüntüleme ve daha fazlası dahil olmak üzere bir kişi ile web siteniz arasındaki tüm etkileşimleri tek bir yerde görebilirsiniz.

konuşma gelen kutusu

Eklenti size canlı sohbet, botlar veya ekip e-posta takma adlarından gelen tüm yanıtları yönetmenize yardımcı olan evrensel bir konuşma gelen kutusu sunar.

AYRICALIKLI ÖZELLİKLER

Markanızla canlı sohbet edin

HubSpot, premium kullanıcılar için web siteniz için canlı sohbet ile markanızı uygulamanıza olanak tanır.

Özel özellikler

Müşterilerinizi işinize göre ele almak gibi benzersiz ihtiyaçlarınızı karşılamak için özel bir mülk oluşturun. 1000’e kadar özel mülk oluşturabilirsiniz.

İzinleri ayarla

Canlı sohbet desteğine erişim, belirli mesajlar gönderme ve daha fazlası gibi kullanıcı izinlerini hızlı bir şekilde yapılandırabilirsiniz.

Sorunsuz entegrasyonlar

Drift, Front, Help Scout, Intercom ve çok daha fazlası gibi canlı sohbet ve müşteri destek yazılımları dahil 400’den fazla entegrasyonla HubSpot’u kolayca entegre edebilirsiniz.

FİYATLANDIRMA

Ücretsiz sürüm, eklentiyi kolaylıkla kullanmanız için size tam esneklik sağlar. Ancak, SEO, ekip e-postası, bot, müşteri adayı puanlama ve diğerleri gibi daha gelişmiş işlevleri kullanmak istiyorsanız, Başlangıç, Profesyonel ve Kurumsal dahil olmak üzere 3 premium plan arasından seçim yapacaksınız. Eklenti fiyatlandırması, ihtiyaçlarınıza göre birden fazla seçenek belirleme konusunda çok esnektir.

Tidio

Tidio , daha iyi ve daha güvenilir müşteri hizmeti sunmanıza yardımcı olmak için sohbet robotu ve canlı sohbet araçlarını birleştirir. Eklenti, gerçek zamanlı yardımla güven oluşturmak için WordPress siteniz için ücretsiz canlı sohbet desteği sunar.

Plugin’in yapay zeka destekli sohbet robotları, her zaman hazır bulunan otomatikleştirilmiş müşterilerle müşterilerinizle ilgilenir. Eklenti, tüm müşterilerinizin konuşmalarını tek bir paylaşılan gelen kutusundan yönetmek için bir gelen kutusu sağlar.

Web sitenizi kimlerin ziyaret ettiği ve neleri görüntüledikleri dahil olmak üzere tüm müşterilerinizin istatistiklerini yönetebilir ve bu sayıların yardımıyla kostümlerin şansını artırmak için onlarla etkileşime geçebilirsiniz. Eklenti, tarayıcınızda, masaüstünüzde veya mobil cihazınızda canlı sohbeti kullanabilmeniz için herhangi bir cihazla tamamen duyarlıdır.

ÜCRETSİZ ÖZELLİKLER

Sınırlı benzersiz ziyaretçiler

Eklentinin ücretsiz sürümü, sınırsız sohbet ile yalnızca 100’e kadar benzersiz ziyaretçiye ulaşmanızı sağlar.

Masaüstü ve mobil uygulamalar

Ücretsiz bir Android/iOS uygulaması kullanarak kullanıcınızı cep telefonunuzdan veya dizüstü bilgisayarınızdan yönetebilir ve müşterilerinizle iletişim halinde kalabilirsiniz.

Ziyaretçi bilgileri

Ziyaretçinizin konumunu kontrol etmenize ve özel özellikler, etiketler ve içerik ayrıntıları oluşturmanıza olanak tanır.

3. taraf entegrasyonları

Tidio’yu Facebook, Messenger, Zapier, Shopify, WordPress, Google Analytics ve çok daha fazlası gibi diğer 3. taraf uygulamalarla entegre edebilirsiniz.

Javascript API’si

Canlı sohbet widget’larının gelişmiş davranışını yönetmek ve yönetmek ve kısa kopyala/yapıştır javascript parçacıklarıyla özel veriler göndermek için JS API’sini kullanabilirsiniz.

AYRICALIKLI ÖZELLİKLER

Canlı yazma

Mesajı göndermeden önce ziyaretçilerinizin ne yazdığını görün. Premium sürümler, mesajın yanıt süresini artırır.

Canlı ziyaretçi listesi

Web sitenize gelen tüm ziyaretçilerin gerçek zamanlı bir genel görünümünü elde edebilirsiniz. Ziyaretçilerinizin neyle ilgilendiğine dair tam istatistikleri görün ve kişiselleştirilmiş bir sohbet başlatın.

İzinleri ayarla

  • Operatörlerinizin hesap erişim izinlerini ekleyebilir/kaldırabilir ve sınırlama kuralını ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz.
  • Sınırsız aktif sohbet robotu
  • Web sitenizde sınırsız chatbotları dilediğiniz gibi aktif edebilir ve kullanabilirsiniz.
  • Görsel sohbet robotu düzenleyicisi
  • Tek bir kod satırı yazmadan sohbet robotunun şablonunu özelleştirin. Yapmanız gereken tek şey, öğeleri sürükleyip bırakmak ve bağlamak.

FİYATLANDIRMA

Eklentinin ücretsiz sürümü, işinizi başlatmanıza ve geliştirmenize yardımcı olur. Eklentinin gelişmiş özelliklerinin kilidini açmak istiyorsanız, planı Communicator veya Chatbot’a yükseltmeniz gerekecek, bu da size yılda 150 ABD Doları ve yılda 390 ABD Doları tutarındadır .

3CX Canlı Sohbet

3CX Canlı Sohbet eklentisi, en iyi canlı sohbet eklentileri listesinde bir sonraki sıradadır. 1.900.000’den fazla indirme ile en popüler ve güvenilir canlı sohbet eklentisidir. Eklenti, web sitenizin ziyaretçileriyle doğrudan iletişim kurarak dönüşümleri ve müşteri memnuniyetini kolayca artırmanıza yardımcı olur.

Sohbet kutusunu kolayca özelleştirebilir ve temanıza göre ayarlayabilirsiniz. Eklentiyi yüklemek ve kurmak yalnızca iki dakikalık bir görevdir, böylece müşteri hizmetleri ekibinizle gerçek zamanlı olarak hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz.

Eklenti, daha kaliteli destek sağlamak için özel müşterilerle güçlü bir ilişki kurmanıza olanak tanır. Eklentinin müşteri istatistikleri özelliği o kadar güçlüdür ki, size müşterilerin acı noktalarını gösterebilir ve buna göre çalışabilirsiniz.

ÖZELLİKLER

Ücretsiz veya premium özellikler yerine yalnızca özelliklerin gösterilmesi, eklentiye özel fiyatlandırma planlarından kaynaklanmaktadır. 3CX tarafından barındırılan sınırsız kullanıcı için tam özellikli eklentiyi bir yıl boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Bir yıl sonra, hizmetlerin uzatılması için faturayı ödemeniz gerekir.

Sınırsız temsilci

Müşterilerin ihtiyaç duyduklarını bulmalarına yardımcı olmak için sınırsız aracı ekleyebilirsiniz. Müşterilerin tüm sorularını yanıtlayın ve ürün veya hizmetlerin satışını yapın.

Veri Tetikleyicileri

Zamanı ayarlayabilir, kaydırabilir, sayfadan ayrılabilir ve sayfa tetikleyiciyi kolaylıkla bırakabilirsiniz.

Yüksek kaliteli sohbet hızı

Sohbet göndermek ve almak için 3CX canlı sohbet sunucusunu kullanmak size yıldırım hızında bir hız sağlar.

Gelişmiş entegrasyon

Görüntülü ve sesli sohbet gibi gelişmiş özelliklere ve diğer aşamalı özelliklere erişmek için 3CX entegrasyonu.

Tamamen özelleştirilebilir

Eklenti, metin, renk, tasarım ve diğer animasyonları düzenlemenize olanak tanır.

Coğrafi konum ayrıntıları

Eklenti, coğrafi konum ayrıntılarıyla birlikte ziyaretçilerin şehrini ve ülkesini görüntüler.

Departmanları ayarla

Temsilcilerin atanabileceği departmanlar oluşturabilirsiniz ve kullanıcılar belirli bir sorgu için belirli bir departman seçebilir.

Özel Alanlar

Eklenti, kendi özel alanınızı ekleyerek sohbeti özelleştirme yeteneğini geliştirdi.

FİYATLANDIRMA

Eklenti fiyatlandırması biraz farklıdır ve bu nedenle piyasayı etik olarak kapsar. Toplam 12 kullanıcı ve 4 eş zamanlı arama ile eklentinin tüm özelliklerini bir yıl ücretsiz kullanabilirsiniz. Bir yıl sonra buna göre ödeme yapabilirsiniz.

Standart, profesyonel ve kurumsal olmak üzere üç farklı fiyatlandırma planıyla birlikte gelir . Tüm fiyatlandırma planları, özellikleri açısından esnektir, bu nedenle kullanmak istediğiniz bu özellikleri planınıza ekleyebilirsiniz.

Crisp

Crisp , e-posta listenizi büyütmek, potansiyel müşteriler oluşturmak ve müşterilerinizle kolayca güçlü ilişkiler kurmak için WordPress için nihai ücretsiz canlı sohbet eklentisidir. Eklenti, dünya çapında 300.000’den fazla marka tarafından güvenilmektedir.

Eklentiyi sadece iki tıklama ile birkaç dakika içinde tereddüt etmeden kurabilirsiniz. Eklentiyi WordPress web sitenize ekleyerek, canlı yardım masası, satış, pazarlama ve destek ekibi için gelen kutunuza erişim elde edeceksiniz.

Canlı sohbet eklentisinin ücretsiz ve premium özellikleriyle daha fazla potansiyel müşteri yakalamanıza nasıl yardımcı olduğuna bakalım.

ÜCRETSİZ ÖZELLİKLER

Canlı sohbet

Eklenti, web sitenize ücretsiz bir canlı sohbet modülü yerleştirmenize ve müşterinizin sizinle sohbet etmesine izin verir.

Gerçek zamanlı bildirimler

Bir ziyaretçi mesaj gönderdiğinde masaüstünüzde ve telefonunuzda bir bildirim alın.

Mobil uygulama desteği

Müşterilerinize bilgisayarınızda değilken cep telefonunuzdan cevap verebilirsiniz.

Ekip gelen kutusu

Ayrıca müşterilerinize net ekip gelen kutusundan yanıt verebilirsiniz.

İletişim Formu

Web sitenize ekleyebileceğiniz, netinize bağlı bir iletişim formunu kolayca oluşturabilirsiniz.

AYRICALIKLI ÖZELLİKLER

Sınırsız geçmiş

Bu özellik, potansiyel müşterilerle yaptığınız önceki konuşmaya erişmenizi sağlar. Ve ayrıca ne kadar zaman önce onlara sahipsin.

Hazır yanıtlar

Aynı soruyu cevaplamaktan bıkan bu özellik, en sevdiğiniz cevabı Crisp’e eklemenizi sağlar. Cevaba ışıktan daha hızlı cevap vereceksiniz.

Dahili arama

Bu özellik, ekibinize potansiyel müşterileri anında bulmalarına yardımcı olmak için harika bir dahili arama deneyimi sağlar.

Sohbet hatırlatıcısı

Gelecekteki olayları size hatırlatmaya yardımcı olabilecek harika bir özellik. Örneğin, planlanmış geri aramaları size hatırlatmak için sohbet hatırlatıcılarını kullanabilirsiniz.

Otomatik kampanyalar

Otomatik net ve damla kampanyaları, müşterilerinizle etkileşime geçer ve yeniden hedeflenir, böylece kullanıcı segmentine kişisel bir e-posta gönderebilir ve açık oranınızı takip edebilirsiniz.

Analitik

Sohbetleriniz, puanlarınız, e-postalarınız ve çalışan verimliliğinizle ilgili güncel analizler alabilirsiniz. Analitik yardımıyla, iş planınıza göre veriye dayalı kararlar verebilirsiniz.

MagicBrowse

magicBrowse, ziyaretçilerinizin ekranını canlı olarak görmenizi sağlar. Size ziyaretçinizin ekranının bir görünümünü vererek, daha fazla anlaşma yapabileceksiniz.

FİYATLANDIRMA

Eklenti, WordPress’in resmi sitesinde bulunan ücretsiz dahil olmak üzere 4 fiyatlandırma planıyla birlikte gelir. Premium planlar, Pro ve Unlimited’ı içerir; bu, size sırasıyla web sitesi başına 25 ABD Doları ve web sitesi başına aylık 95 ABD Doları tutarındadır . Eklenti, kredi kartı gerektirmeden 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunar.

Profesyonel plan, müşteri ilişkilerini geliştirmek isteyen erken aşamadaki girişimler içindir. Müşterilerle iletişim kurmak için tam özellikli bir çözüme ihtiyaç duyan şirketler için sınırsız plan yapılır. Kurumsal plan, büyük ölçekli şirketler oluşturan ve belirli özelliklerden ve kişiselleştirilmiş SLA’lardan yararlanmaya istekli olanlar için gereklidir.

Canlı sohbet

LiveChat , dünya çapında 34.000’den fazla şirket tarafından güvenilen, zengin özelliklere sahip WordPress eklentisidir. Eklenti, kullanıcılara otomatik olarak kişiselleştirilmiş mesajlar göndermenize ve kullanıcılar, sitenin diğer sayfasını tıkladıktan sonra, kullanıcı tarafından belirli bir süre geçtikten sonra gibi önceden tanımlanmış kriterleri karşıladığında sohbeti tetiklemenize yardımcı olur.

Daha iyi bir mobil deneyim için sohbet robotunun rengini ve mesajını özelleştirebilir ve farklı temalar belirleyebilirsiniz. Etkileşimleri kişiselleştirmek için bir fotoğrafınızı da ekleyebilirsiniz. Eklentilerin ana özelliği, müşteri destek sürecini kolaylaştırmak için birden fazla sohbet penceresinin kullanılmasıdır.

LiveChat, herhangi bir kod düzenlemesi olmadan herhangi bir WordPress temasıyla çalışır. Ayrıca WooCommerce, BigCommerce ve Ecwid gibi e-ticaret platformlarıyla da uyumludur.

ÖZELLİKLER

Eklentinin tüm özelliklerini 14 gün boyunca ücretsiz kullanabilirsiniz. Bundan sonra, seçtiğiniz plana göre ödeme yapmanız gerekir.

Hazır yanıtlar

Sık sorulan sorulara verilen yanıtları hızla kaydedin. Bunları yalnızca birkaç tıklamayla konuşmada yeniden kullanabilirsiniz.\

Daha iyi canlı sohbet deneyimi

Müşterilerinizi asla kaybetmemek için kaliteli canlı sohbet desteğiyle etkileşime geçin. Tıklanabilir bir yanıt oluşturmak için sohbet kutusuna bir düğme yerleştirebilir, kullanıcıların seçebileceği önceden tanımlanmış anlık yanıtlar ayarlayabilir ve müşterileri çekmek için geçici olarak görüntülenen bir uygulama ekleyebilirsiniz.

Müşteri katılımı

Duyuruları paylaşmak, yeni ürünleri tanıtmak ve işletmeniz için çok şey ifade eden diğer bildirimler gibi etkileşimli mesajlarla müşterilerinizin ilgisini çekebilirsiniz.

Sohbet widget’ı özelleştirmesi

Sohbet widget’ının renklerini, temasını ve konumunu web sitesi tasarımına uyacak şekilde ayarlayın. Ayrıca sohbet widget’ında adınızı, fotoğrafınızı ve unvanınızı da ayarlayabilirsiniz. Tüm müşteriler aynı ülkeden değildir ve bu nedenle eklenti size sohbet widget’ları ve selamlamalar için 45’ten fazla yerel dil sunar.

Rapor ve analiz

Tüm derinlemesine temsilci etkinliğinizi tüm sohbetlerle birlikte kontrol edebilirsiniz. Ayrıca, toplam sohbetler, cevapsız görüşmeler, selamlama konuşmaları, sohbet anketleri, yanıt süresi, personel tahminleri, yeni talepler, çözülmüş talepler ve daha fazlası gibi büyümeye öncülük eden bilgiler.

Entegrasyonlar

Eklenti, Zendesk, Facebook, Salesforce, HubSpot, Twitter ve daha fazlası gibi popüler üçüncü taraf uygulamalarla 200’den fazla entegrasyonu destekler.

Biletleme sistemi

Bilet sistemi, sohbet sırasında çözülemeyen karmaşık durumları ele almanıza yardımcı olur. Kostümler ayrıca sohbet widget’ında size bir mesaj bırakabilir. Ayrıca tüm biletlere android, iPad veya iPhone cihazlardan da erişebilirsiniz.

Takım yönetimi

Temsilcilerinizi, satış ve destek gibi farklı müşteri etkinlikleriyle ilgilenen bir temsilciler grubuna bölebilirsiniz. Sadece bu da değil, arka planda rol oynayan temsilciler için ikincil öncelikler belirleyebilirsiniz, böylece yalnızca birincil önceliğe sahip temsilciler olmadığında sohbet edebilirler.

FİYATLANDIRMA

Başlangıç ​​planı , yıllık faturalandırılırsa aylık 16 ABD Doları ve aylık faturalandırılırsa aylık 19 ABD Doları tutarındadır . Benzer şekilde, ekip ve iş fiyatlandırma planları için aylık ve yıllık maliyet 33$ ve 39 $ ve 50$ ve 59$’dır.

Kurumsal plan, LiveChat destek ekibiyle görüşebileceğiniz ve işiniz için rahatlıkla kullanabileceğiniz özel plandır. Bu plan size ihtiyaçlarınıza uyan tam bir müşteri deneyimi platformu sunar.

Çözüm

Piyasada çok fazla WordPress canlı sohbet eklentisi var, bu yüzden siteniz için doğru olanı seçmek zor. İşte bu yüzden, müşterilerinizi sizinle mutlu etmek için en iyi 5 eklentiyi topluyoruz. Bu kadar. Bu makalenin ihtiyaçlarınız için en iyi eklentiyi bulmanıza yardımcı olabileceğini umuyoruz.